Przechowanie ubrań – jak zadbać o porządek w szafie?

Przechowanie ubrań wcale nie jest sprawą tak prostą, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza gdy chodzi o odzież wysokiej klasy prawidłowe przechowanie ma niebagatelne znaczenie. A więc jak przechować ubrania, aby na długo zachowały swe walory i jak poradzić sobie z nadmiarem odzieży?

Jak układać ubrania na półkach – organizacja odzieży w domu i mieszkaniu

Sposób organizacji odzieży często uzależniony jest od metrażu. Trudno zaprzeczyć, że organizacja przestrzeni w dużym domu jest o wiele łatwiejsza niż w niewielkim mieszkaniu. Dotyczy to także ubrań. W końcu metoda przechowania musi być dostosowana względem typu ubrań i ich wymiarów, dlatego w szafach i garderobach konieczne jest zastosowanie wnęk, półek i szuflad o odpowiedniej głębokości, wysokości i szerokości. Nie w każdym mieszkaniu znajdzie się miejsce na tak pojemną szafę. Na szczęście istnieją sposoby na to, by przechować ubrania nawet na niewielkiej przestrzeni. Oto przykłady:

  • organizery w szafie – aby odpowiednio uporządkować ubrania i akcesoria, coraz częściej stosuje się także organizery. Mogą być one umieszczone zarówno we wnętrzu szafy, jak i w dowolnym innym miejscu. Stosowane we wnętrzach mebli organizery zwykle są przezroczyste i ergonomiczne, co umożliwia szybkie odnalezienie potrzebnych ubrań.
  • organizery wolnostojące – organizery w formie przenośnych regałów lub pudełek znajdują zastosowanie także w garderobach. W przypadku braku garderoby mogą być umieszczone dosłownie wszędzie, np. w piwnicy czy na strychu – jeżeli ubrania nie są często noszone. Jeśli w pomieszczeniu jest mało miejsca, możesz wyposażyć się w specjalny organizer pod łóżko. Można w ten sposób zaoszczędzić dużo przestrzeni. Organizer tego typu może udawać dużą szufladę. Zwykle jest zamykany na zamek, co sprawia, że rzeczy się nie brudzą.
  • wieszaki wolnostojące – mogą być umieszczane także poza szafą, na przykład w pokoju pełniącym rolę garderoby lub na strychu. Można zastosować wieszaki wolnostojące jednopoziomowe, dwupoziomowe lub wielopoziomowe. Dlatego przechowanie rzeczy jest jeszcze bardziej ułatwione. Ubrania warto umieścić w pokrowcach, by się nie zakurzyły.
  • regularna segregacja – jednym ze sposobów na porządek w ubraniach jest oczywiście… eliminacja nadmiaru odzieży. Im mniej ubrań, tym łatwiej je uporządkować i zadbać o ich stan. Odzież nienoszoną można oddać potrzebującym lub przechować ją w innym miejscu, np. celem przekazania kolejnym pokoleniom lub w celu sprzedaży, jeśli jest to odzież wartościowa.

Prawidłowe przechowanie odzieży. Jak dbać o ubrania?

Ubrania mogą być przechowywane na różne sposoby. Można je poskładać i włożyć do szuflady lub ułożyć na półce. Można je także powiesić na wieszaku – klasycznym lub tym do wieszania spodni i spódnic. Najbardziej wartościowe obrania przechowuje się na wieszakach w pokrowcach. Dzięki temu odzież się nie brudzi, nie kurzy i zachowuje swe walory na dłużej.

Składane są z reguły te ubrania, które łatwo wyprasować i szybko doprowadzić do idealnego stanu. To chociażby sportowe spodnie i jeansy, t-shirty, bielizna. Natomiast sukienki, koszule, spódnice i spodnie wizytowe zwykle przechowywane są w części z wieszakami. Sprawia to, że nie są pogniecione, więc powtórne prasowanie nie jest konieczne. Na najniższych półkach szafy najczęściej umieszczane jest obuwie. Tak przechowywane buty nie kurzą się i nie są narażone na zniszczenia.

Składane ubrania najczęściej lądują na półkach lub w szufladach. Wybór uzależniony jest zwykle od wielkości ubrań. Do szuflad trafiają skarpety, bielizna i dodatki. Nowoczesne szuflady mogą być wysuwane nie tylko w poziomie, ale i w pionie, co pozwala na dodatkową oszczędność przestrzeni. Na półkach układane są większe elementy odzieży.

Przechowanie ubrań w magazynach self storage

Jeśli czeka Cie przeprowadzka lub po prostu chcesz przechować ubrania w bezpiecznym miejscu, możesz skorzystać z magazynów self storage Stokado. Oferowane przez nas magazyny mają różne metraże, zatem z łatwością dobierzesz box odpowiedni względem Twoich potrzeb. W boxach możesz przechować ubrania podobnie jak w garderobie czy na strychu. Przydatne mogą być wspomniane już organizery, wieszaki oraz pokrowce zabezpieczające. Nie musisz się jednak obawiać o warunki, ponieważ dbamy o czystość i poziom wilgotności w magazynach. Jeśli odzież nie jest szczególnie wartościowa lub nie będzie przechowywana przez długi czas, można umieścić ją w zwyczajnych kartonach. Dzięki temu znacznie zaoszczędzisz i ułatwisz sobie zadanie.

Boxy możesz wynająć na dowolny czas, nawet na kilka dni. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i dbamy o elastyczność oferty. Do magazynu masz dostęp przez cały czas wynajmu. Twoje rzeczy są chronione z zastosowaniem systemów ochrony i monitoringu. Brzmi interesująco? Nie czekaj i sprawdź, czy magazyny Stokado znajdują się w najbliższej okolicy. Jeśli tak, nie zastanawiaj się dłużej i przechowaj u nas swoje rzeczy. Chcesz wiedzieć więcej, potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL