Przeprowadzka – najczęściej popełniane błędy

Planujesz przeprowadzkę i wolisz uniknąć błędów? Warto do tych planów podejść w sposób nieco humorystyczny. Zapoznaj się z listą najczęściej popełnianych w czasie przeprowadzki błędów i zaoszczędź sobie stresu. Zebraliśmy tu TOP 5 przykładów. Czytaj dalej!

Przeprowadzka – najczęściej popełniane błędy

Czasem warto uczyć się na błędach innych osób. Dlatego w sieci od dawna krąży lista błędów, które popełniane są w czasie przeprowadzek. Po zaznajomieniu się z nią z pewnością uda Ci się uniknąć choć części z nich. Oto przykłady:

 1. Po co planować?

  Sądzisz, że przeprowadzki nie trzeba planować? Jak widać, ten błąd popełnia wiele osób. Niestety brak planu często kończy się zupełnym chaosem w dniu przeprowadzki. Dzięki planowaniu ustalisz, ile kartonów i materiałów do pakowania potrzebujesz. Sprawdzisz, czy konieczna będzie pomoc firmy transportowej. Oszacujesz, co pomieści się w nowym miejscu, a co nie. Zaplanujesz krok po kroku, które z rzeczy chcesz „przeprowadzić” w pierwszej kolejności, a które powinny jeszcze trochę poczekać. Wyobraź sobie, że zbyt wcześnie pozbawiasz się przedmiotów codziennego użytku, które przecież mogą być Ci potrzebne. Planowanie warto przeprowadzić wraz z pozostałymi domownikami lub współpracownikami. W przeciwnym razie, niedoinformowana osoba może zbyt wcześnie przetransportować to, co jest Ci niezbędne do pracy lub innych ważnych czynności.

 2. Nie potrzebuję aż tylu materiałów do pakowania i akcesoriów.

  Na pewno? Czy wiesz, w jaki sposób zabezpieczyć sprzęty elektroniczne, szkło, ceramikę? Jak rozmontować i bezpiecznie opakować meble? Czy masz wszystko, co konieczne do bezpiecznego zniesienia lub przewiezienia rzeczy do samochodu lub pojazdu firmy transportowej? A może przewozisz to wszystko sam? Czy wyposażyłeś się w odpowiednie zabezpieczenia? No właśnie!

 3. Zrobię to sam!

  Planujesz samodzielny przewóz rzeczy, ich przenoszenie i pakowanie? Z pewnością chcesz poprosić o pomoc również znajomych i rodzinę. Pamiętaj jednak, że przenoszenie i przewożenie przedmiotów i mebli może być bardzo niebezpieczne. Zarówno ciężkie meble, jak i pozornie nieszkodliwe sprzęty mogą okazać się zagrożeniem życia, jeśli nie są prawidłowo zabezpieczone. Jeśli chcesz podjąć się tego zadania samodzielnie, specjaliści z pewnością doradzą Ci zakup odpowiednich pasów mocujących, mat amortyzujących, wózków do transportowania i wielu innych akcesoriów. I trzeba przyznać im rację! Tymczasem firma transportowa wszystko to już posiada, a jej pracownicy mają doświadczenie w tej kwestii.

 4. To mogę już wyrzucić.

  Nie potrzebujesz już tych sprzętów, mebli, dodatków? Poważnie się nad tym zastanów. Takie myślenie pojawia się na każdej liście najczęściej popełnianych błędów. Nowy dom, mieszkanie czy miejsce pracy kojarzy się ze zmianą. Nie musi być to jednak od razu zmiana o 360 stopni. Zwłaszcza, jeśli rezygnujesz ze sprzętów, ale nie masz jeszcze pomysłu na to, jak je zastąpić. W takim wypadku może się szybko okazać, że wyrzucenie rzeczy było błędem. Być może lepiej te sprzęty przechować w magazynie self storage Stokado i podjąć decyzję na spokojnie? Możesz także zdecydować się na ich sprzedaż bądź podarować je potrzebującym.

 5. Mam jeszcze czas!

  To chyba jeden z największych błędów i wszyscy mamy tendencje, by go popełniać. Odkładanie pewnych czynności na ostatnią chwilę często sprawia, że z całym tym chaosem musi poradzić sobie w ciągu jednego dnia. Na pewno domyślasz się, do czego może prowadzić takie postępowanie.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL