fbpx

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – co warto wiedzieć?

Szukasz sposobu na przechowanie przedmiotów, na które brakuje Ci miejsca w domu lub firmie? Magazyny do wynajęcia to doskonałe rozwiązanie! Powierzchnie magazynowe zapewnią Ci możliwość składowania mebli, sprzętu czy dokumentacji. Przechowasz w nich także materiały firmowe, paczki, będziesz mógł również dokonywać przeładunków i przepakowywania produktów. Jeśli zatem przeprowadzasz remont, planujesz przeprowadzkę lub Twoja firma się rozwija i potrzebujesz dodatkowej powierzchni do przechowywania rzeczy, samoobsługowe magazyny Self Storage na wynajem sprawdzą się idealnie!.

Oferta powierzchni magazynowych w Polsce jest bardzo szeroka, wobec czego bez trudu dopasujesz typ magazynu, jego powierzchnię oraz okres najmu do swoich potrzeb. Warto pamiętać, że atrakcyjny magazyn w dobrej lokalizacji może sporo kosztować, dlatego czasem dobrym rozwiązaniem może być powierzchnia magazynowa położona z dala od centrum miasta, co pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach wynajmu. Przechowalnia rzeczy to wygodne i praktyczne rozwiązanie, decyzję o wynajęciu powierzchni magazynowych trzeba jednak dokładnie przemyśleć.

Powierzchnie magazynowe – co to jest?

Powierzchnie magazynowe to pomieszczenia i hale przeznaczone do celów składowania materiałów, dokumentów czy sprzętu. Szeroki wybór magazynów w wielu miastach w Polsce gwarantuje znalezienie przystępnej lokalizacji, umożliwia także wybór najbardziej pożądanej wielkości i innych udogodnień. Powierzchnie magazynowe do wynajęcia są projektowane i dopasowywane do potrzeb klientów. Dużą ich zaletą jest możliwość przechowywania rozmaitych rzeczy, od mebli, ubrań, zabawek, po narzędzia, sprzęt sportowy, urządzenia czy dokumenty. Dla firm powierzchnie magazynowe na wynajem to dobra opcja na przechowywanie towaru, który stąd może być dystrybuowany do klientów czy innych lokalizacji. Firmy oferujące wynajem powierzchni magazynowych najczęściej proponują także dodatkowe rozwiązania, jak monitoring czy ochronę, gwarantujące bezpieczeństwo przechowywanych towarów.

Powierzchnie magazynowe na wynajem – co warto wiedzieć?

Decydując się na wynajem powierzchni magazynowej, warto rozważyć kilka kwestii. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

 • Lokalizacja. Ważne, by wynajmowane powierzchnie znajdowały się jak najbliżej siedziby Twojej firmy czy miejsca zamieszkania. Magazyny do wynajęcia znajdują się jednak najczęściej na obrzeżach dużych miast, dlatego warto wybrać lokalizację z łatwym dojazdem z centrum. Jeśli potrzebujesz powierzchni do wynajęcia służącej do przechowywania i przeładunku towaru, zwróć uwagę, by magazyny znajdowały się w pobliżu ciągów komunikacyjnych, autostrad i tras szybkiego ruchu. Wówczas bez problemu będzie można wyruszyć z towarem w dalszą trasę, w dowolne miejsce w Polsce lub za granicą.
 • Cena. Powierzchnie magazynowe do wynajęcia różnią się ceną, w zależności od lokalizacji, wielkości i innych dodatkowych udogodnień. Do kosztów wynajmu doliczane są niekiedy także opłaty za media, wyposażenie w podstawowe sprzęty czy wywóz odpadów. Dlatego też warto sprawdzić, co dokładnie zawiera cena wynajmu powierzchni czy magazynu.
 • Wielkość powierzchni magazynowej. Oczywistym jest, że wielkość wynajmowanej powierzchni musi być dostosowana do Twoich potrzeb. Jeśli jednak wynajmujesz powierzchnie magazynowe dla firmy i planujesz jej rozwój, warto rozważyć opcję wyboru powierzchni nieco większej niż jest aktualnie potrzebna. Zaoszczędzisz w ten sposób czas i unikniesz dodatkowych kosztów.

Współczesny rynek oferuje różne rodzaje powierzchni, pozwalające na przechowywanie dokumentów i produktów różnej wielkości. Wybór powierzchni magazynowych do wynajęcia zależy od Twoich możliwości finansowych, lokalizacji oraz planowanego przeznaczenia, a także dodatkowych wymogów, jakie taki obiekt musi spełniać.

Powierzchnie magazynowe a magazyny samoobsługowe

Kiedy warto zdecydować się na powierzchnie magazynowe, a kiedy na magazyny samoobsługowe do wynajęcia?

 • Większość firm wybiera tradycyjne powierzchnie magazynowe do wynajęcia. Są to hale lub gotowe magazyny, których przeznaczenie jest stałe i może zmieniać się jedynie w minimalnym stopniu. Magazyny na wynajem różnią się wielkością, wysokością, rodzajem wykończenia, mogą być również obiektami ogrzewanymi lub bez ogrzewania, posiadać całodobową ochronę i systemy zabezpieczające przed dostępem osób trzecich. W zależności od tych czynników, a także lokalizacji, różna jest również wysokość miesięcznego czynszu.
 • Firmy handlowe oferujące produkty o dużych gabarytach decydują się na magazyny do wynajęcia o dużej powierzchni.
 • Popularnym i często wybieranym rozwiązaniem jest Self Storage – system pojedynczych boksów, w których możesz przechowywać różne przedmioty, dokumenty, książki czy sprzęt. Systemy niewielkich boksów są łatwe w obsłudze, posiadają też zwykle dogodny dojazd oraz możliwość korzystania z takiego rozwiązania o dowolnej porze. Dostęp do tego typu magazynu na wynajem ma tylko klient, który otrzymuje indywidualny kod dostępu, umożliwiający wejście do magazynu. Boksy i magazyny Self Storage różnią się wielkością, a w zależności od potrzeb osoby lub firmy wynajmującej mogą być wyposażone również dodatkowe regały czy szafki. Samoobsługowe boksy mają jeszcze tę zaletę, że możesz je wynajmować na krótkie okresy, bez zobowiązań najmu długoterminowego.

Wynajem pomieszczeń i powierzchni magazynowych – korzyści

Jeśli potrzebujesz magazynu do prowadzenia działalności swojej firmy lub pomieszczenia magazynowego do wynajęcia, możesz skorzystać z wygodnej alternatywy w postaci wynajmu powierzchni magazynowej. Dlaczego warto wynająć powierzchnie magazynowe?

 1. Wynajem powierzchni magazynowej jest tańszy niż budowa własnego magazynu – wiele tutaj zależy od branży, planów rozwoju firmy czy jej wielkości, zwykle jednak koszt wynajęcia powierzchni magazynowej jest niższy niż wybudowanie i utrzymanie własnego magazynu.
 2. Decydując się na powierzchnie magazynowe do wynajęcia masz do nich natychmiastowy dostęp, już od momentu podpisania umowy.
 3. Nie musisz decydować się na długoterminowy najem – długość trwania umowy z właścicielem powierzchni magazynowej jest dostosowana do Twoich potrzeb, a umowy najmu są zwykle elastyczne.
 4. Powierzchnie i magazyny na wynajem są bezpieczne, wyposażone najczęściej w system ochrony i monitoring.
 5. Powierzchnie do wynajęcia dostępne są w wielu miejscach na terenie całej Polski – dzięki temu możesz wybrać korzystną dla siebie lokalizację i cenę oraz warunki wynajmu.

Z możliwości wynajęcia powierzchni magazynowych w Polsce korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i małe firmy oraz duże przedsiębiorstwa. Pomieszczenia magazynowe dają wiele ciekawych rozwiązań dotyczących organizacji, porządkowania i sortowania, a także przechowywania wszystkich przedmiotów i sprzętu. Obecnie warunki oferowane w halach, magazynach czy boksach pozwalają na przechowywanie w nich nawet rzeczy wymagających utrzymania właściwej temperatury powietrza czy odpowiedniej wilgotności. Warto zatem skorzystać z oferty wynajmu powierzchni magazynowych, by zapewnić sobie komfortowe i bezpieczne przechowywanie wszystkich wymagających magazynowania rzeczy.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL