Remont starego domu: gdzie przechowywać meble i materiały budowlane?

Nie ulega wątpliwości, że remont starego domu to czasochłonne przedsięwzięcie, które wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z problemów, które mogą pojawić się w trakcie renowacji budynku, jest kwestia przechowywania mebli czy materiałów budowlanych. Od starego fotela po nowoczesne podłogi – każdy z tych przedmiotów powinien być trzymany w suchym i bezpiecznym miejscu. W tym artykule przyjrzymy się różnym możliwościom przechowywania mebli i materiałów budowlanych, aby pomóc Ci w efektywnym zarządzaniu przestrzenią podczas remontu.

Remont starego domu i związane z nim wyzwania

Remont starego domu na wsi to marzenie wielu osób – zwłaszcza tych, które lubią wnętrza z duszą. Jednocześnie jest to zadanie pełne wyzwań, takich jak konieczność naprawy uszkodzeń konstrukcyjnych, modernizacji instalacji czy adaptacji przestrzeni do współczesnych potrzeb. Często napotyka się na niespodziewane problemy, jak zawilgocenia czy problemy z izolacją. Wymaga to solidnego planu działania, a także cierpliwości. Warto zwrócić uwagę na fakt, że remonty starych domów często przeciągają się w czasie i trwają wiele miesięcy, a nawet lat. To ważne m.in. pod kątem kwestii przechowywania. W trakcie remontu może się bowiem okazać, że nie masz co zrobić z:

  • meblami ze starego domu, których nie chcesz wyrzucać,
  • nowymi elementami wyposażenia, które udało Ci się kupić wcześniej w dobrej cenie,
  • materiałami budowlanymi, które będą wykorzystane na późniejszym etapie realizacji projektu.

Przechowywanie ich w miejscu remontu nie jest najlepszym pomysłem. Obecność nieużywanych mebli czy materiałów budowlanych w odnawianym domu może nie tylko utrudniać pracę, ale także stanowić potencjalne zagrożenie. Istnieje również ryzyko, że przedmioty ulegną zniszczeniu bądź zawilgoceniu. Aby tego uniknąć, należy więc znaleźć inną przestrzeń do przechowywania.

Gdzie przechowywać meble i materiału budowlane w trakcie remontu?

Przechowywanie wyposażenia i artykułów budowlanych może okazać się dużym problemem. Część osób decyduje się składować je w piwnicy, garażu, ogrodzie czy na balkonie. Nie jest to jednak uniwersalne rozwiązanie. Po pierwsze, nie każdy dysponuje wolną przestrzenią, którą może wykorzystać na ten cel. Po drugie, garaż, balkon czy piwnica nie zawsze zapewniają odpowiednie warunki do przechowywania. Trzymane tam przedmioty mogą być narażone m.in. na działanie wilgoci. Z kolei składowanie mebli czy materiałów budowlanych w ogrodzie niesie ze sobą ryzyko kradzieży. Na szczęście istnieje alternatywa.

Jeśli Twoim marzeniem jest stary drewniany dom po remoncie i planujesz długoterminowe prace renowacyjne, możesz zadbać o składowanie mebli i artykułów budowlanych, wynajmując specjalne magazyny samoobsługowe. Na czym polega taka usługa? W Stokado oferujemy klientom wynajem:

  • magazynów wewnętrznych o powierzchni od 1m2 do 25m2 z gwarancją stałej temperatury,
  • magazynów zewnętrznych o powierzchni 3m2 do 40m2 z bezpośrednim podjazdem dla samochodu.

Możesz więc wybrać rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb w zakresie składowania. Niezależnie od tego, na jakie boksy magazynowe się zdecydujesz, zapewniamy pełne bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów. Nasze usługi obejmują monitoring, całodobową ochronę oraz ubezpieczenie zawartości magazynu. Co więcej, gwarantujemy klientom pełną swobodę w dostępie do boksów (przez całą dobę, 7 dni w tygodniu) oraz elastyczność oferty. Możesz wynajmować boksy przez kilka tygodni lub dłużej – w zależności od potrzeb.

Remonty starych domów a przechowywanie – podsumowanie

Jeśli chcesz, by Twoim miejscem na ziemi stał się stary dom po remoncie, czeka Cię dużo planowania, pracy i wyzwań. Jeśli jednak dobrze przygotujesz się do tego przedsięwzięcia, unikniesz wielu nieprzyjemnych niespodzianek i potencjalnych problemów. Jedną z rzeczy, o którą warto zadbać, jest bezpieczne przechowywanie przedmiotów, które nie powinny znajdować się w remontowanym budynku. Najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie jest wynajem samoobsługowego magazynu, zapewniającego bezpieczeństwo i właściwe warunki do składowania mebli, sprzętu AGD czy artykułów budowlanych.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL