FAQ

Podczas budowy STOKADO SELF STORAGE spotkaliśmy się z wieloma pytaniami ze strony osób zainteresowanych wynajmem magazynu na krótki termin.
Najczęściej zadawane pytanie brzmiało: Jak to działa?
Postanowiliśmy zatem najważniejsze pytania zanotować a następnie umieścić na naszej stronie wraz z odpowiedziami. Mamy nadzieję, że poniższa treść przybliży wszystkim zainteresowanym zagadnienie.

Najczęstsze pytania

1Czym jest „self-storage”?
„Self-storage” to wynajem powierzchni w specjalnie do tego przygotowanym magazynie samoobsługowym. W zależności od potrzeb, w STOKADO SELF STORAGE nasi klienci mogą wynająć zarówno komórkę lub schowek w magazynie wewnętrznym, jak również w kontenerze na zewnątrz z bezpośrednim podjazdem dla samochodu. Magazyny samoobsługowe dostępne są non-stop, a dostęp do komórki ma tylko klient. Powierzchnie magazynów zaczynają się już od 1m², a umowę najmu można podpisać na okres minimalny 7 dni! Pomysł magazynów self-storage dotarł do Europy ze Stanów Zjednoczonych, gdzie cieszy się ogromną popularnością. W Europie usługi związane z przechowywaniem dedykowane dla szerokiego grona klientów są względnie nowym konceptem, który w ostatnich latach mocno zyskuje na popularności. Magazyn self-storage doskonale adresuje potrzeby związane z przechowywaniem, jako alternatywa dla garaży i piwnic. Wrocław - jako miasto nowoczesne i przyjazne mieszkańcom od niedawna również może pochwalić się magagazynami self storage do wynajęcia.
2Czego nie można przechowywać?
W naszych magazynach nie można przechowywać zwierząt, roślin i ziół, produktów spożywczych, substancji chemicznych, toksycznych oraz łatwopalnych.
3Jak wygląda kwestia dosępu do komórek poza godzinami działania biura?
Nasze magazyny są czynne 24 godziny na dobę i jako najemca posiadasz nieograniczony całodobowy dostęp 7 dni w tygodniu.
4Czy w trakcie trwania umowy mogę zmienić pomieszczenie na większe lub mniejsze?
Tak, jesteśmy elastyczni i w każdej chwili możesz zmienić swoją komórkę na taką, która będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb.
5Jakiej wielkości komórki posiadacie?
Posiadamy do wynajęcia komórki o zróżnicowanej wielkości od 1m2 do 25m2 z przedziałem co 0,5m2
6Co jest wliczone w cenę, czy są jakieś dodatkowe opłaty?
Wynajmując komórkę nie musisz obawiać się o żadne ukryte opłaty. Początkowe koszty obejmują miesięczny czynsz, a także jednorazową kaucję w wysokości jednomiesięcznego czynszu, która zostanie zwrócona w momencie wygaśnięcia umowy. Opłata miesięczna jest stała i uwzględnia takie elementy jak utrzymanie porządku, ochronę, ubezpieczenie itd. Będąc naszym klientem będziesz mógł również skorzystać z naszej szerokiej oferty usług dodatkowych takich jak transport, usługi przeprowadzkowe, odbieranie przesyłek i korespondencji czy też zakupić materiały opakowaniowe.
7Jakie materiały do pakowania mogę u Was kupić?
Posiadamy całą gamę materiałów, które ułatwią Ci pakowanie Twojego mienia. W naszej ofercie znajdziesz kartony o różnej wielkości, opakowania, które mogą być zastosowane np. jako szafa oraz wszystkie inne potrzebne akcesoria np. taśmy, folie bąbelkowe, wypełniacze, materiały ochronne i inne.
8Jakie są metody płatności?
Akceptujemy większość spotykanych na świecie metod płatności. Możesz zapłacić gotówką, przelewem lub kartą kredytową.
9Jak mogę przetransportować swoje rzeczy z samochodu do komórki?
Nasz magazyn wyposażony jest w wózki do transportu rzeczy, z których możesz skorzystać w każdej chwili całkowicie za darmo. Mamy już za sobą pierwsze przeprowadzki naszych klientów więc pomożemy dobrać odpowiedni rodzaj wózka bezpiecznego dla Waszych rzeczy.
10W jaki sposób mogę zabezpieczyć swoją komórkę?
Wszystkie pomieszczenia w naszym magazynie zamykane są na kłódki – możesz przynieść swoją, lub też zakupić kłódkę w naszym magazynie.
11Na jak długo mogę wynająć komórkę?
Możesz wynająć komórkę na tak długo, jak tylko tego potrzebujesz. Umowa najmu jest zawierana na czas nieokreślony.
12Czy mogę zarezerwować sobie komórkę?
Tak, możesz wybrać komórkę dostosowaną rozmiarem do Twoich potrzeb i zarezerwować ją w każdej chwili.
13Jak często mogę korzystać z mojej komórki?
Posiadasz nieograniczony dostęp do swojej komórki - nasze magazyny są otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
14Jakie są dodatkowe zabezpieczenia?
Twoje rzeczy są doskonale chronione. Każda komórka posiada osobne drzwi, do których tyko Ty posiadasz klucz. Wejście na teren magazynu możliwe jest tylko za pomocą karty, którą otrzymasz po podpisaniu umowy najmu. Nasze magazyny zabezpieczone są systemem alarmowym oraz przeciwpożarowym oraz są pod stałym nadzorem kamer oraz ochrony fizycznej.
15Jak można się z Wami skontaktować?
Można się z nami skontaktować telefoniczne, mailowo lub przez formularz który znajduje się na stronie internetowej w zakładce Kontakt. Zapraszamy również do naszego biura przy ul. Opolskiej 178 we Wrocławiu.
16Czy pomagacie w organizacji przeprowadzek?
Współpracujemy z największą firmą zajmującą się przeprowadzkami, szczegółowa oferta znajduje się w zakładce Usługi dodatkowe
17Jakie warunki klimatyczne panują w magazynie?
W naszych halach zapewniamy ogrzewanie i stałą temperaturę, dzięki czemu pomieszczenia nie zamarzają i pozostają suche o każdej porze roku.
18Czy w kontenerach dozwolone jest przechowywanie motocykla, roweru?
Kontenery to rozwiązanie zaprojektowane min. z myślą o tych z Was, który posiadają motocykl lub o nim marzą a nie mają gdzie go trzymać.
19Co z bezpieczeństwem moich narzędzi, które przechowuję w kontenerach?
Nasze kontenery umiejscowione są na terenie obiektu monitorowanego, przez całą dobę, z stałą ochroną fizyczną. Dodatkowo w godzinach 22:00 - 6:00 brama obiektu jest zamykana a dostęp do obiektu jest możliwy tylko po otworzeniu bramy kartą. Pamiętać należy, że nad naszym bezpieczeństwem czuwa służba ochrony.
20Jakie usługi archiwizacyjne realizuje Stokado?
Klienci Stokado mogą skorzystać z usługi przechowywania dokumentacji. Usługa ta świadczona jest w specjalnie do tego celu przygotowanym bezpiecznym magazynie bez dostępu osób trzecich. Każdy klient może w dowolnym momencie zamówić swoją dokumentację. Możliwa jest dostawa dokumentów kurierem Stokado lub odbiór osobisty klienta. Dodatkowo - wg uznania klienta pracownicy Stokado mogą przygotować szczegółowe spisy zawartości każdego pudła.
21Jak długo należy przechowywać dokumenty?
W zależności od rodzaju dokumentacji różny jest okres przechowywania poszczególnej dokumentacji. Najczęściej spotykany okresy to 5 lat dla dokumentacji księgowej oraz 50 dla kadrowo-płacowej. Aby dowiedzieć się więcej wystarczy skontaktować się z doradcą Stokado.
22Czy dokumenty zdeponowane w Stokado są bezpieczne?
Na potrzeby przechowywania dokumentacji przygotowaliśmy specjalne pomieszczenie, które spełnia wszelkie kryteria pod kątem archiwizacji. Przede wszystkim jest to pomieszczenie bezpieczne. Dostęp do pomieszczenia posiadają tylko upoważnieni pracownicy Stokado;
23Czy po zdeponowaniu dokumentów w Stokado klienci mają do nich dostęp?
Aby skorzystać z dokumentacji złożonej w Stokado wystarczy złożyć zamówienie. Na życzenie udostępniamy dokumenty klientom w jednej z dwóch opcji - odbiór osobisty lub dostawa kurierem Stokado.