Dlaczego piwnica to nie najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o przechowywanie przedmiotów?

O ile osoby mieszkające w domach jednorodzinnych często dysponują dodatkowymi pomieszczeniami, w których mogą przechowywać np. rowery, materiały budowlane, niepotrzebne ubrania itd., o tyle w przypadku osób mieszkających w blokach, jest to prawdziwy problem. Wiele osób uskarża się na brak przestrzeni. Ciągle jeszcze dość często przedmioty, na które nie ma miejsca w mieszkaniu, przenoszone są do piwnicy. To bardzo zły pomysł!

Rzecz w tym, że w piwnicy zwykle pojawia się wilgoć. I to nawet w dobrze izolowanych piwnicach, które na pierwszy rzut oka wydają się być całkiem suche. Przy dłuższym składowaniu przedmiotów z drewna, papieru itd., na pewno zauważycie, że uległy one wpływowi wilgoci. Szczególnie alarmująca jest sytuacja, kiedy w danej piwnicy można zauważyć np. skropliny wody na ścianach pomieszczenia. Także pleśń na ścianach świadczy o tym, ze w piwnicy występuje problem ze zbytnią wilgocią w powietrzu.

Piwnica nie nadaje się do dłuższego przechowywania różnych przedmiotów, jeśli stwierdzimy, że w pomieszczeniu:

  • panuje niezbyt przyjemny zapach;

  • na ścianach widoczne są skropliny;

  • pojawiają się na podłodze kałuże wody;

  • widoczne są skupiska pleśni;

  • odpadają płytki lub tapety ze ścian, a deski podłogowe się ruszają;

  • farba na ścianach wyraźnie się łuszczy.

Pamiętajmy, że wilgoć jest niebezpieczna dla tekstyliów, papieru, drewna, metalu itd. Tekstylia zaczynają butwieć, zatem przechowywanie zimowej odzieży w piwnicy to zdecydowanie błąd. Również i przechowywanie książek czy dokumentów nie jest dobrym pomysłem. Drewniane meble, rowery, skutery itd. także nie będą dobrze znosić niesprzyjających warunków w piwnicy.

Jest jakaś alternatywa? Na szczęcie tak! Można przecież zdecydować się na wynajęcie suchej komórki magazynowej typu self storage. To znakomite rozwiązanie, kiedy nie mamy co zrobić z rowerem, sprzętem sportowym, odzieżą zimową i wieloma innymi przedmiotami. Z pewnością jest to lepsze wyjście niż zawilgocona piwnica w bloku. Warto dodać, że komórka magazynowa możemy wynająć na dowolny termin.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL