Magazynowanie mebli sezonowych – jak to robić efektywnie?

Gdzie można przechowywać meble sezonowe? Takie pytanie pojawia się w momencie, gdy kończą się ciepłe dni i trzeba zastanowić się, co zrobić z meblami wykorzystywanymi na balkonie czy w ogrodzie. Niezależnie od tego, czy mówimy o meblach ogrodowych, czy balkonowych, ich właściwe przechowywanie jest kluczowe dla ich długowieczności. Jak więc sobie z tym poradzić, gdzie schować takie meble? Czy istnieją takie miejsca jak magazyny do wynajęcia, które pozwolą nam to osiągnąć? Zapraszamy do lektury!

Meble sezonowe – kiedy należy je schować?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ różne rodzaje mebli wymagają różnego rodzaju troski. Meble ogrodowe z drewna czy ratanu najlepiej przechowywać od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Z kolei meble z metalu lub tworzywa, mogą bezpiecznie przetrwać na dworze cały rok, jeżeli tylko są odpowiednio zabezpieczone.

Z drugiej strony, meble przeznaczone do użytku na świeżym powietrzu, takie jak meble letniskowe, powinny być przechowywane w zamkniętym pomieszczeniu, gdy nie są używane, aby zapewnić im długowieczność i ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, które mogą skracać ich żywotność. Rzadko kiedy mamy taką przestrzeń w domu, dlatego rozwiązaniem mogą być magazyn self storage.

Zabezpieczenie mebli przed czynnikami atmosferycznymi

Bez względu na to, gdzie przechowywać meble, najważniejszą rzeczą jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Zacznijmy od wilgoci. Drewniane meble sezonowe powinny być przechowywane w suchym miejscu, aby uniknąć gnicia i pleśni. Z drugiej strony, meble metalowe należy zabezpieczyć przed korozją. To oznacza, że powinny być czyszczone i suszone przed przechowywaniem, a następnie pokryte warstwą wosku lub specjalnym sprayem antykorozyjnym. Podobnie, meble z tworzyw sztucznych muszą być ochronione przed bezpośrednim działaniem promieni UV, które mogą prowadzić do ich zniekształcenia i pękania. Przed umieszczeniem mebli w magazynie trzeba zadbać o ich właściwą ochronę, by w trakcie przechowywania nie stało się z nimi nic złego i mogły w kolejnym sezonie znów pełnić swoje zadanie.

Znalezienie właściwego miejsca do przechowywania

Na koniec warto dodać, że bez względu na gdzie można przechować meble, istotne jest, aby miejsce to było suche, dobrze wentylowane i z dala od bezpośredniego działania czynników atmosferycznych. Dlatego zawsze warto rozważyć korzystanie z profesjonalnych usług magazynowania, takich jak np. przechowywanie mebli w Stokado. Firma dysponuje magazynami samoobsługowymi, które są odpowiednio zabezpieczone i gwarantują właściwe warunki do przechowywania mebli.

Magazynowanie mebli nie musi być trudne

Podsumowując, magazynowanie mebli sezonowych nie jest trudne, jeżeli znasz kilka podstawowych zasad. Pamiętaj o odpowiednim doborze miejsca magazynowania, zabezpieczeniu mebli przed czynnikami atmosferycznymi oraz regularnym czyszczeniu i konserwacji. A jeśli nie masz odpowiedniego miejsca do przechowywania mebli, zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalnych magazynów, takich jak Stokado. Jeśli poświęci się chwile na zabezpieczenie mebli i znalezienie magazynu zostaną zachowane w doskonałym stanie.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL