Przechowywanie rzeczy na balkonie – czy warto?

Gdzie trzymać rower zimą? Narty latem? Co zrobić z niepotrzebnymi meblami? Wiele osób decyduje się na przechowywanie na balkonie – to wygodne i oszczędne rozwiązanie. Nie jest jednak pozbawione wad. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego przechowywanie roweru i innych rzeczy na balkonie nie jest najlepszym pomysłem i podpowiadamy, jakie są alternatywy. Zapraszamy do lektury.

Przechowywania na balkonie – plusy i minusy

Z pozoru może wydawać się, że przechowywanie na balkonie to bardzo dobre rozwiązanie. Jest wygodne – wszystkie rzeczy mamy pod ręką i w każdej chwili możemy uzyskać do nich dostęp. Dodatkowo jest darmowe – nie trzeba płacić nikomu za wynajem powierzchni do przechowywania. Na tym jednak plusy się kończą.

Roczne wahania temperatur, opady deszczu, śniegu, silne słońce i wiatr – warunki atmosferyczne mogą mieć destruktywny wpływ na przedmioty trzymane na balkonie, takie jak ubrania, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia domu. Ryzyko ich zniszczenia jest duże.

Oprócz pogody problemem jest również ograniczona przestrzeń na balkonie. Magazynowanie tam rzeczy często uniemożliwia relaks na świeżym powietrzu, ponieważ zwyczajnie nie ma tam miejsca, by usiąść i odpocząć. Nawet jeśli wyposażymy się w regały i skrzynki do przechowywania na balkon, dobra organizacja przestrzeni może być dużym wyzwaniem.

Przechowywanie przedmiotów na balkonie niesie ze sobą ryzyko ich uszkodzenia nie tylko przez warunki atmosferyczne, ale także przez działanie szkodników. Warto też pamiętać o możliwości kradzieży. Niestety, przedmioty trzymane na balkonie mogą stać się obiektem pożądania dla złodziei, zwłaszcza, jeśli balkon znajduje się na parterze lub pierwszym piętrze i nie jest dobrze osłonięty ani zabezpieczony.

Gdzie przechowywać rzeczy, jeśli nie na balkonie?

Balkon nie jest najlepszym miejscem do przechowywania rzeczy, zwłaszcza cennych. Na szczęście istnieją alternatywy – i nie chodzi tylko o piwnicę, strych czy garaż. Jeśli szukasz bezpiecznego i wygodnego rozwiązania, sprawdź magazyny samoobsługowe: komórki i kontenery do wynajęcia. Pozwalają one na przechowywanie mebli i innych rzeczy w zamkniętej, suchej przestrzeni, więc nie trzeba martwić się pogodą czy szkodnikami. Jakie jeszcze zalety ma to rozwiązanie? Decydując się na wynajęcie boksu od sprawdzonej firmy, takiej jak Stokado, możesz liczyć na:

  • szeroki wybór powierzchni do wynajęcia – bez problemu znajdziesz magazyn dostosowany do swoich potrzeb,
  • bezpieczeństwo przechowywania – dzięki monitoringowi i ubezpieczeniu,
  • elastyczne warunki najmu – możesz wynajmować przestrzeń przez 2 tygodnie, miesiąc lub kilka lat,
  • swobodny, nieograniczony dostęp do swoich rzeczy – 24h, 7 dni w tygodniu.

Porównując to z przechowywaniem na balkonie, korzyści są widoczne gołym okiem. Warto więc rozważyć trzymanie swoich rzeczy w komórce i kontenerze – niezależnie od tego, czy szukasz miejsca na opony, meble, sprzęt AGD, ubrania, książki, zabawki czy inne przedmioty, które nie mieszczą się w domu.

Przechowywanie rzeczy na balkonie – podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się, czy przechowywanie roweru na balkonie i trzymanie tam innych rzeczy jest dobrym rozwiązaniem, odpowiedź brzmi: zdecydowanie nie, zwłaszcza długoterminowo. To przestrzeń, która nie zapewnia odpowiedniej ochrony przed warunkami atmosferycznymi, kradzieżą i szkodnikami. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z samoobsługowego magazynu self storage, który umożliwia bezpieczne przechowywanie nart, rowerów, odzieży i innych przedmiotów. Jeśli interesuje Cię ta usługa, sprawdź ofertę Stokado!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL