Magazynowanie opon w self storage – zalety rozwiązania

Czy wiesz, że w proponowanych przez nas przestrzeniach możliwe jest również magazynowanie opon? Tak! Nasze magazyny są na tyle pojemne, a także doskonale zabezpieczone, że stanowią idealne miejsce również dla opon. Takie rozwiązanie ma zresztą wiele zalet, którymi dzielimy się z zainteresowanymi w tym tekście.

Magazynowanie opon, czyli gdzie trzymać opony?

Odpowiednie magazynowanie opon ma ogromne znaczenie – zwłaszcza w kontekście ich przydatności do jazdy. Pozostawienie opon w miejscu, które jest do tego nieodpowiednie – na przykład zbyt zawilgocone bądź gorące, może mieć swoje konsekwencje. Zazwyczaj przechowuje się opony w piwnicy, co nie jest wcale dobrym rozwiązaniem. Piwnice to najczęściej przestrzeń zawilgocona – zwłaszcza jeśli nie jest dobrze wentylowana lub izolowana. Takie warunki mogą powodować korozję felg i rdzewienie elementów metalowych w oponach, przez co ich stan znacząco się pogorszy. Problemem jest też niedostateczna wentylacja, która sprzyja rozwojowi pleśni lub grzybów na oponach. Alternatywą do piwnicy są magazyny typu self storage – to specjalnie przygotowana przestrzeń, która pozwala na przechowywanie opon w bezpieczny sposób.

Magazynowanie opon samochodowych w magazynach self storage

Profesjonalnie przygotowane boksy magazynów, takie jak self storage mają wiele zalet. Są one dużo bardziej przystosowane do przechowywania opon samochodowych niż domowy garaż, piwnica czy balkon. Co możemy zyskać, korzystając z takiego rozwiązania?

Oszczędność miejsca w domu lub garażu

Trudno zaprzeczyć, że opony samochodowe — zwłaszcza komplet — zajmują sporo miejsca. Nie każdy dysponuje wolnym garażem czy dużą piwnicą, gdzie można by je przechowywać. Dlatego magazynowanie opon w self storage stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w swoim domu czy mieszkaniu.

Przechowywanie opon poza domem, w specjalnie do tego przygotowanym miejscu, to gwarancja, że nie będziemy musieli martwić się o dodatkowe miejsce na zimowe czy letnie opony. To także sposób na uniknięcie nieestetycznego widoku nagromadzonych opon w garażu czy piwnicy.

Wydłużenie żywotności opon

Magazynowanie opon w self storage jest istotne dla zachowania jakości tych elementów. Specjalistyczne boksy gwarantują idealne warunki przechowywania — odpowiednia temperatura, stopień wilgotności i brak bezpośredniego dostępu powietrza. Dzięki temu Twoje opony będą przechowywane w warunkach, które umożliwią ich dalsze użytkowanie.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Magazynowanie opon w self storage to nie tylko gwarancja profesjonalnej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, ale także pełne bezpieczeństwo przechowywania. Boksy magazynowe są zabezpieczone monitoringiem, a użytkujący mogą ubezpieczyć przechowywane wewnątrz magazynu produkty. Magazynowanie opon samochodowych w self storage gwarantuje, że nie zostaną one skradzione ani uszkodzone.

Jako nasz klient, masz również nieograniczony dostęp do wypożyczonej przestrzeni. Zapewniamy także profesjonalną obsługę, elastyczny czas wypożyczenia, a także pełne wsparcie na każdym etapie współpracy z nami.

Jak przechowywać opony w magazynach self storage?

Znalezienie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania opon to nie wszystko. Warto pamiętać również o kilku zasadach, dzięki którym nasze opony będą w pełni sprawne – i to bez względu na upływ czasu. Przede wszystkim, opony powinny być dokładnie oczyszczone przed przechowywaniem. Brud i odczynniki chemiczne, które mogłyby się na nich zgromadzić, mogą przyspieszać proces degradacji.

Kolejna ważna zasada to unikanie przechowywania opon w plastikowych workach. Chociaż może to wydawać się dobrym pomysłem na ochronę opon przed kurzem i brudem, torby te mogą również blokować wilgoć, prowadząc do powstawania pleśni i przyspieszającej degradacji opon. Zamiast tego, opony powinny być przechowywane w specjalnych pokrowcach, które umożliwiają

Warto pamiętać również o tym, by przechowywać opony w pozycji pionowej, a nie poziomej. Przechowywanie opon na boku może prowadzić do powstawania pęknięć i deformacji. Jeśli nie jesteś pewien, jak długo będziesz przechowywać opony, warto je obracać co kilka tygodni.

Stokado, czyli self storage dla każdego

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług wynajmu powierzchni magazynowych o różnych rozmiarach. Proponujemy boksy magazynowe, które mogą wynająć zarówno klienci prywatni, jak i firmy. Zapewniamy naszym klientom komórki oraz kontenery do wynajęcia, których rozmiar zaczyna się już od jednego metra kwadratowego. Co więcej, jako klient masz nieograniczony dostęp do wypożyczonego magazynu – możesz mieć wgląd w swoje rzeczy przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu!

Pamiętaj, że długoterminowe korzyści z magazynowania opon samochodowych w profesjonalnym self storage zdecydowanie przeważają nad początkowymi kosztami. Tymi jednak też nie musisz się martwić – proponujemy klientom przystępne ceny. Zapraszamy!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL