Jak zapakować książki? Kilka porad

Niezależnie od tego, czy zamierzamy podczas przeprowadzki od razu przewieźć swoje rzeczy do nowego domu czy też chcemy przez jakiś czas korzystać z magazynu samoobsługowego self storage, należy pamiętać o ich odpowiednim spakowaniu. Dość problematyczne bywa pakowanie książek, są podatne na uszkodzenie, a przy tym dość ciężkie. W jaki sposób spakować książki, aby ich transport i przenoszenie nie sprawiły nam zbyt wielu kłopotów?

Samo pakowanie książek wydaje się być dość proste, a to ze względu na ich foremny kształt. Jednak warto pamiętać o paru sprawach. Przede wszystkim książki są dość ciężkie, a to oznacza, że nie należy przesadzać z ich ilością w jednym kartonie. Najlepiej byłoby wybrać stosunkowe nieduże kartony, do których nie da się włożyć za dużo i które będą jednocześnie poręczne.

Nie zapominajmy także i o odpowiednim zabezpieczeniu książek przed uszkodzeniami. Warto zadbać o to, aby ich grzbiety były osłonięte (przyda się chociażby uniwersalna folia pęcherzykowa), oprócz tego należy wypełnić puste miejsca w kartonach. Do tego przyda się papier, mogą to być nawet stare gazety.

Przed włożeniem książek do kartonów powinniśmy je dokładnie odkurzyć. Oprócz tego warto zwrócić uwagę także i na to, czy kartony są czyste. Bardzo ważne, jeśli chodzi o transport i przechowywanie książek jest to, aby odseparować je od wilgoci. Dlatego też należy zwrócić uwagę podczas przewozu, czy gdzieś w pobliżu nie stoją pojemniki z cieczami. Kolejną istotną kwestią jest zadbanie o to, aby kartony pozostawały zamknięte – można je skleić od góry i od dołu taśmą klejącą.

aPrzy przewozie książek oraz układaniu kartonów z nimi w magazynie samoobsługowym należy postępować ostrożnie. Co prawda książki są stosunkowo odporne na zniszczenie, jednak pewna ostrożność jest jak najbardziej wskazana. Dotyczy to zwłaszcza książek w ozdobnych oprawach. Warto z pewnością delikatnie i ostrożnie stawiać kartony w aucie przeprowadzkowym albo w magazynie, jeśli zależy nam na tym, aby po rozpakowaniu książki nadal się dobrze prezentowały.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL