Jak zapakować obraz?

Przewóz obrazów to bynajmniej niezbyt prosta sprawa. Nie da się zaprzeczyć, że podczas transportu może dojść do różnego rodzaju uszkodzeń płótna. Tymczasem można im łatwo zapobiec, jeśli tylko postawimy na odpowiednie opakowanie. To wcale nie takie trudne! Także w sytuacji, kiedy z różnych przyczyn chcemy przewieźć obraz do magazynu samoobsługowego (np. w trakcie przeprowadzki) wato go wcześniej odpowiednio zapakować.

Standardowo trzeba zaopatrzyć się w specjalne materiały do pakowania. Co będzie nam potrzebne, aby bezpiecznie zapakować obraz? Przede wszystkim karton, oprócz tego można pomyśleć także o piance PCV, taśmie do folii, folii bąbelkowej, stretch itd. Przydatny okaże się ponadto nóż do tapet. Tego typu materiały można zawsze kupić bezproblemowo.

Zaczynamy od tego, że z grubego kartonu oraz pianki PCV (takiej, jaka używana jest do wygłuszania paneli podłogowych) wycinamy prostokąty o wielkości i kształcie pakowanego obrazu. Następnie sam obraz wkładamy pomiędzy piankę, z obu strony obkładamy go kartonem. Całość oklejamy taśmą, chodzi o to, by obraz tkwił nieruchomo. Dla pewnością obraz w kartonie i piance owijamy dodatkowo folią stretch, która będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie. Kolejnym materiałem, który się przyda, jest niezastąpiona folia bąbelkowa. To właśnie nią owijamy teraz obraz. Folia stanowi doskonałe zabezpieczenie przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi i na pewno nie wolno z niej zrezygnować. Niezależnie do tego, czy obraz jest wysyłamy do klienta czy może przewożony do magazyny samoobsługowego. Można zastosować zarówno folię już używaną, jak i nową – całe rolki folii bąbelkowej można łatwo zamówić przez Internet. Kolejnym krokiem jest dopasowanie kartonu – można albo poszukać pudła o odpowiednich wymiarach, albo wyciąć je z tektury zabezpieczyć taśmą. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Te wszystkie kroki pomogą, jeśli zależy nam bardzo, by obraz przewieziony został bezpiecznie na miejsce docelowe. Oczywiście można pomyśleć i o specjalnym oznaczeniu kartonu. W przypadku wysyłki zalecana jest nalepka z informacją i delikatnej zawartości.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL