Wiosenne porządki. Jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy?

W wielu polskich domach nadejście wiosny wiąże się z gruntownymi porządkami. Wiosna to idealny czas na to, by odświeżyć swoją garderobę i pozbyć się wielu niepotrzebnych przedmiotów, które jedynie zajmują miejsce w naszych domach. Stare zabawki dziecięce, ciężka odzież zimowa, stare sprzęty itd. – takie i inne rzeczy są najczęściej niepotrzebne. To nie znaczy jedynak, że łatwo je wyrzucić. Co zatem możemy z nimi zrobić? Jak przechowywać niepotrzebne przedmioty?

Zasadniczo warto rozważyć wynajęcie dodatkowej powierzchni w magazynie samoobsługowym self storage. Z tego typu oferty można skorzystać w każdym większym mieście. Mieszkańcy Wrocławia oraz Poznania mogą wziąć pod uwagę ofertę firmy Stokado, która w kilku różnych oddziałach może zaoferować zarówno przestronne komórki magazynowe, jak i wygodne kontenery do przechowywania cennych przedmiotów. Tego typu magazyny self storage to idealne rozwiązanie, gdy chodzi o sprawne przeprowadzenie wiosennych porządków. Oczywiście rzeczy, które chcemy przewieźć do magazyny samoobsługowego, powinniśmy odpowiednio przygotować zarówno do transportu, jak i do przechowywania. Jak to zrobić?

Na początek musimy przygotować odpowiednie materiały do pakowania. Przydadzą się pudła kartonowe. Do jednego pudła możemy wrzucać przedmioty, które zostaną odwiezione do magazynu. Do drugiego te, które chcemy oddać i do jeszcze jednego te rzeczy, które chcemy wyrzucić. Taka segregacja znacznie upraszcza przeprowadzenie wiosennych porządków. Samo porządkowanie domu czy mieszkania powinno być możliwie skrupulatne. Najlepiej byłoby wybrać obszar, od którego zaczynamy i konsekwentnie posuwać się dalej. Takie postępowanie da nam pewność, że nie pominęliśmy żadnego istotnego miejsca. Uwaga – niczego nie odkładamy na później. Każdy przedmiot od razu przyporządkowujemy do jednej grupy. Oczywiście warto zawczasu zastanowić się nad tym, czego nie potrzebujemy wiosną i latem. Chodzi zwłaszcza o ciężką zimową odzież, obuwie, sprzęt narciarski, snowboardowy, opony zimowe itd. – takie przedmioty należy od razu odpowiednio zabezpieczyć (najlepiej za pomocą tektury oraz folii bąbelkowej) i przewieźć do magazynu samoobsługowego.

Do magazynu samoobsługowego można przewieźć także różnego rodzaju dokumenty, które trzeba przechowywać przez okres kilku lat. Faktury, rachunki, zeznania podatkowe za poprzednie lata itd. – wbrew pozorom to wszystko zajmuje sporo miejsca. Dlatego też magazyn samoobsługowy to znakomity pomysł, jeśli chcemy zwolnić miejsce w szafach w domu. Oczywiście także o dokumenty należy odpowiednio opakować, kartony dobrze byłoby dokładnie zakleić taśmą.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL