Kiedy komórka lokatorska nie wystarcza ….

Mieszkańcy miejskich bloków mają w swoich mieszkaniach dość ograniczoną powierzchnię. W praktyce oznacza to często, że borykają się oni z brakiem miejsca do przechowywania np. rowerów, sprzętu sportowego, mebli podczas remontu, starych zabawek dziecinnych, odzieży zimowej itd. W wielu blokach mieszkańcy mogą skorzystać  z rozwiązania, jakim jest komórka lokatorska.

Chodzi o nieduże komórki, z których korzysta się wspólnie z innymi mieszkańcami, np. z własnego piętra. Oczywiście lepsze to niż nic. Jednak nie jest to idealne rozwiązanie. Typowa komórka lokatorska jest raczej mała, co jest podstawowym problemem. Poza tym korzystamy z niej wraz z innymi ludźmi, którzy mają dostęp do naszej własności. A niejednokrotnie chodzi o przedmioty dość cenne, np. sprzęt sportowy, instrumenty, porcelana, bibeloty itd.


I właśnie dlatego warto pomyśleć o alternatywie dla komórek lokatorskich, czyli właśnie o magazynach self storage. W Polsce nie jest to jeszcze zbyt rozpowszechnione rozwiązanie, jednak rynek dynamicznie się rozwija. W USA, gdzie magazyny samoobsługowe istnieją od kilkudziesięciu lat, komórki self storage traktowane są jako dość oczywiste rozwiązanie. Mniej więcej, jak u nas piwnice. To właśnie do komórek magazynowych odstawia się przedmioty, które chcemy przechować, nie marnując na to cennej powierzchni w domu lub mieszkaniu. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.


Zwolennicy tradycyjnych komórek lokatorskich podkreślają, że korzystanie z nich jest darmowe. To prawda. Jednak z drugiej strony ryzykowne, zwłaszcza gdy przechowujemy cenniejsze przedmioty. Tymczasem wynajem własnej komórki magazynowej wcale nie jest zbyt kosztowny. Obecnie można zdecydować się na komórkę o stosunkowo małej powierzchni, idealną dla potrzeb prywatnego użytkownika. Dostępne są nawet boksy o powierzchni 1m2. Co więcej, nie musimy wcale decydować się na długi wynajem. Zazwyczaj możliwe jest wynajęcie takiej komórki nawet na zaledwie kilka dni. No i najważniejsze, magazyny samoobsługowe są monitorowane, zatem można mieć pewność co do całkowitego bezpieczeństwa swojego dobytku.

 

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL