Jakiej powierzchni potrzebuję? Kilka porad dla wynajmujących komórkę magazynową self storage

 Wiele osób, które decyduje się po raz pierwszy skorzystać z oferty magazynu samoobsługowego self storage, popełnia błąd przy szacowaniu potrzebnej powierzchni. Zwykle osoby, które dotychczas nie miały do czynienia z wynajmem komórek magazynowych w tego typu obiektach, na wszelki wypadek wynajmują większą komórkę magazynową, co oczywiście wiąże się też z wyższymi kosztami. Pomożemy Wam oszacować wielkość potrzebnej komórki.

Decydując się na skorzystanie z oferty Stokado, możecie wybrać komórkę magazynową, której powierzchnia mieści się w przedziale 1-25 m2. Wbrew pozorom już ta najmniejsza dostępna komórka jest bardzo pojemnym rozwiązaniem. 1 m2 w pełni wystarcza do przechowania 12 kartonów o standardowych wymiarach, bagażnika samochodowego albo rowerka dziecięcego. Z kolei 2 m2 to już komórka magazynowa wystarczająca np. do przechowania takich sprzętów AGD jak pralka czy lodówka. Tego typu małe komórki są bardzo chętnie wynajmowane przez osoby prywatne.

Oczywiście czasami potrzebne jest więcej powierzchni. Jeśli np. planujesz wyprowadzkę za granicę i musisz szybko przenieść swój cały dobytek, w tym meble z całego mieszkania, do magazynu samoobsługowego, zdecyduj się na większą komórkę. W takim przypadku może przydać się komórka magazynowa o powierzchni 15 m2. To wystarczy, aby pomieścić np. duży zestaw mebli kuchennych, sprzęty AGD, a do tego ok. 90 standardowych kartonów i 3 standardowe regały na książki czy dokumenty. Kluczem jest w tym przypadku odpowiednie ustawienie, uporządkowanie przechowywanych przedmiotów, aby jak najlepiej wykorzystać wynajmowaną powierzchnię.

Potrzebujesz więcej miejsca na swoje rzeczy? To nie problem, możesz przecież zdecydować się na komórki także o powierzchni 20 czy nawet 25 m2. W tak dużych magazynach można bez problemu przechować komplet mebli kuchennych, motocykl, cztery rowery, AGD, fortepian itd. A do tego oczywiście można zmieścić kilkadziesiąt kartonów w typowym rozmiarze. Niezależnie od tego, jaki rozmiar komórki wybierzesz, możesz liczyć na to, że Twoje rzeczy będą przechowane w stałej temperaturze, w suchym pomieszczeniu.

 

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL