Magazyn self storage. To duża oszczędność pieniędzy w przypadku firm!

Także i w naszym kraju komórki magazynowe self storage zyskują stale na popularności. Zwłaszcza w dużych miastach, gdzie obiektów self storage jest już stosunkowo dużo. Z magazynów tego typu korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy reprezentujące różne branże. W tym miejscu warto podkreślić, że komórka magazynowa w przypadku firmy może okazać się dużą oszczędnością. I wcale nie chodzi tylko o możliwość optymalizacji podatkowej poprzez wpisanie kosztów wynajmu w koszty firmowe.

Jak to możliwe? Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że firmy bardzo często potrzebują pewnej przestrzeni magazynowej na zaplecze techniczne albo po prostu do przechowywania towaru na sprzedaż. W przypadku mniejszych działalności wcale nie jest tak oczywiste, że dysponują wystarczającym miejscem. I co w takiej sytuacji można zrobić? Zasadniczo mamy trzy wyjścia – wynająć dodatkowy lokal, zbudować własny magazyn albo skorzystać z komórki magazynowej self storage. Ta ostatnia opcja jest najkorzystniejsza pod względem finansowym.

To nie koniec oszczędności. Firma, która ma zapasy towary do sprzedania, musi oczywiście zadbać o jego bezpieczeństwo. Zwykle chodzi tutaj o inwestycję w nowoczesne systemu monitoringu i stałą współpracę z agencją ochrony. A to, jak wiadomo, generuje kolejne, dość poważne koszty. Tymczasem można tych kosztów bez problemu uniknąć. Trzeba jedynie wybrać ofertę jakiejś dobrej, sprawdzonej firmy oferującej komórki magazynowej. Takie obiekty są nie tyko monitorowane, ale także znajdują się pod opieka ochrony fizycznej. I to nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych kosztów dla firmy.

Kolejna istotna kwestia, na której można sporo zaoszczędzić, to właściwe przechowywanie dokumentów firmowych. W przypadku dużych firm niezbędne jest często dodatkowe pomieszczenie na składowanie dokumentów księgowych, kadrowo-płacowych i innych przedsiębiorstwa. Także i w tym przypadku nie zawsze firma dysponuje odpowiednim pomieszczeniem. Okazuje się, że i w tym przypadku może przydać się magazyn self storage. Tego typu obiekty często oferują składowanie dokumentów.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL