Wynajem komórek magazynowych jako alternatywa dla rozbudowy własnej powierzchni magazynowej

Sklepy internetowe, firmy produkcyjne, fachowy oferujące konkretne usługi – te podmioty bardzo często potrzebują dodatkowej przestrzeni na przechowywanie towaru na sprzedaż, materiałów promocyjnych czy też profesjonalnych narzędzi wykorzystywanych w pracy. Oczywiście można zdecydować się na budowę własnego magazynu. Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie.

Dlaczego właściwie własny magazyn to nie zawsze dobry wybór? Przede wszystkim sama budowa wymaga poniesienia znacznych kasztów. Oprócz tego trzeba mieć świadomość, że budowa hali magazynowej lub mniejszego magazynu pociąga za sobą konieczność uzyskania stosownego pozwolenia. No i do tego trzeba liczyć się z tym, że budowa trochę potrwa. Nie od razu będzie można korzystać z nowej powierzchni magazynowej. Receptą na te niedogodności jest wynajem magazynu samoobsługowego.

Koszt wynajmu kontenera magazynowego jest naprawdę niski. Formalności są bardzo proste, trzeba jedynie podpisać umowę. Z wynajętego kontenera można skorzystać od razu. Co ważne, najemca ma całodobowy dostęp do wynajętej powierzchni magazynowej i może liczyć na pełną dyskrecję. Jeśli dana firma potrzebuje nawet niezbyt dużej powierzchni do składania swojego dobytku, koszt budowy hali lub innego typu budynku magazynowego będzie i tak wysoki. Tymczasem można wynająć albo jeden kontener albo kilka kontenerów różnych pojemnościach. Przykładowo w ofercie firmy Stokado Self Storage możecie wynająć kontenery magazynowe, które mają powierzchnię od 3 do 15 m2. Wbrew pozorom to całkiem dużo.

Utrzymanie własnej nieruchomości magazynowej wiąże się z różnymi kosztami. Nie tylko podatkowymi, ale także i tymi, które wynikają z eksploatacji budynku. Tymczasem w przypadku wynajmowanego kontenera magazynowego koszty związane z jego utrzymaniem oraz ewentualną konserwacją ponosi podmiot, który kontenery te wynajmuje innym. Z perspektywy firmy istotne jest, że sam koszt najmuj można naturalnie wliczyć w koszty uzyskania przychodu (faktura VAT za wynajęty kontener lub komórkę magazynową) i tym samym zoptymalizować należności podatkowe.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL