Rozsądne magazynowanie. Jak korzystać z magazynów self storage?

Wszyscy wiemy doskonale, że praktyczne komórki magazynowe typu self storage cieszą się coraz większą popularnością. Ten trend, który już w latach sześćdziesiątych był popularny w USA, obecnie zaczyna zyskiwać na popularności także w Europie, w tym w naszym kraju. Jeśli jesteście zainteresowani wynajmem komórki magazynowej, w której pomieścicie część swojego dobytku zachęcamy chociażby do skorzystania z oferty Stokado.

W tym artykule chcielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób powinno sie układać swoje rzeczy w komórkach magazynowych, aby w pełni wykorzystać ich powierzchnię. Nie ma sensu przepłacać za zbyt dużą komórkę magazynową. Często wystarczy kilka sprytnych trików, aby zaoszczędzić jakże cenną przestrzeń. Jak zatem rozsądnie korzystać z wynajętej przestrzeni magazynowej?

Przede wszystkim należy dobrze wybrać wielkość wynajmowanej komórki magazynowej. Jak to zrobić? Jeśli chodzi o użytkowników prywatnych, którzy potrzebują dodatkowej powierzchni do przechowywania swoich rzeczy, szacuje sie, że 10% powierzchni ich mieszkania to jak najbardziej zadowalająca ilość miejsca, aby można było wygodnie korzystać z magazynu samoobsługowego. Oczywiście zawsze powinno się wyliczoną wartość skonfrontować ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Jeśli np. zamierzasz przechowywać w self storage przedmioty, które można ustawić jeden na drugich (np. meble, książki itd.), wtedy możesz zdecydować się na komórkę o mniejszej powierzchni i tym samym ograniczyć nieco swoje koszty wynajmu.

Bardzo istotne jest właściwe układanie przechowywanych przedmiotów. Pamiętasz grę „Tetris”? Postępuj zgodnie z jej zasadami! Układanie przedmiotów jeden na drugich to najlepszy sposób, by jeszcze bardziej efektywnie wykorzystać wynajętą powierzchnię. Zapakowane przedmioty możesz jak najbardziej układać jeden na drugich – pamiętaj tylko, że kartony wypełnione bardziej kruchymi rzeczami muszą być umieszczone na górze. To samo tyczy się kartonów, do których zapakujesz przedmioty, po które sięgniesz szybciej. Warto zapewnić sobie łatwiejszy dostęp do nich.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL