Małe mieszkanie. Dlaczego warto mieć mniej rzeczy?

Wszyscy wiemy, że mieszkania w blokach nie należą do największych. Bardzo często jest tak, że wystarczy zaledwie kilka lat, aby mała powierzchnia stała się dość uciążliwa. Ten fakt może potwierdzić naprawdę wiele osób, które mieszkają w blokach. Jeśli chcesz cieszyć się większą przestrzenią w bloku, postaraj się o zmniejszenie liczby składowanych w mieszkaniu przedmiotów. Dlaczego właściwie warto mieć mniej rzeczy?

Jeśli ciężko jest Ci się pożegnać z Twoimi bibelotami, starymi zabawkami dziecka, książkami, do których od dawna nie sięgasz itd., pamiętaj, że mniej rzeczy w mieszkaniu to także mniej sprzątania. Nie da się zaprzeczyć, że bibeloty na półkach, dużo ubrań, książek i innych przedmiotów prowadzi do tego, że trzeba regularnie porządkować tego rodzaju przedmioty – trzeba nie tylko systematycznie odkurzać książki i bibeloty (nie na darmo mówi się, że zbierają one kurz!), ale także regularnie dokonywać przeglądu w szafkach, szufladach itd.

Kolejna kwestia, która jest istotna, to po prostu więcej miejsca w domu. Mniej rzeczy sprawi, że wnętrza Twojego mieszkania staną się bardziej przestrzenne. A to bynajmniej nie wszystko. Jeśli na półkach znajduje się mniej przedmiotów, wnętrze automatycznie sprawia wrażenie bardziej uporządkowanego. Z drugiej strony, kiedy mamy mniej przedmiotów, które można by odłożyć w niewłaściwe miejsce, łatwiej jest po prostu uniknąć bałaganu.

Mniej rzeczy w mieszkaniu to także znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Nie tylko mniej czasu poświęcisz na regularne porządkowanie mieszkania, ale także wydasz mniej pieniędzy na przedmioty, które niejednokrotnie po prostu nie są potrzebne i tylko zajmują miejsce w domu. To oczywiście nie znaczy, że automatycznie trzeba zrezygnować z zakupu różnych drobnych przedmiotów. Zanim jednak kupisz nową książkę, czasopismo albo ozdobę na biurko, przemyśl to po prostu.

A jeśli chodzi o rzeczy, które już zgromadziłeś, możesz je przenieść po prostu do magazynu self storage. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym zabrakło już miejsca w domu. Szybko przekonasz się, że bez wielu przedmiotów, które od dawna znajdują się w Twoim domu, naprawdę możesz funkcjonować.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL