Jak przechowywać cenne pamiątki rodzinne?

Każdy z nas posiada chyba cenne pamiątki rodzinne. Używając słowa „cenne”, mamy na myśli przedmioty, które nie zawsze mają dużą wartość pieniężną, ale za to ich wartość sentymentalna jest nie do przecenienia. Jak właściwie przechowywać pamiątki rodzinne? Jeśli chodzi o zdjęcia czy jakieś drobiazgi, można oczywiście znaleźć dla nich miejsce w domu. Jeśli jednak chodzi o antyczne meble, obrazy, kolekcje książek itd., lepszym rozwiązaniem jest komórka self storage.

Jeżeli zdecydujesz się przenieść swoje pamiątki do komórki self storage, możesz liczyć na to, że będą one tam całkiem bezpieczne. Magazyny self storage to miejsca, które są monitorowane, a poza tym nadzorowane są także przez fizyczną ochronę. W praktyce oznacza to, że jeśli ze względów bezpieczeństwa nie chcesz cennych obrazów, biżuterii czy kolekcji trzymać w domu, możesz jak najbardziej zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest self storage. Na pewno nie będziesz tego żałować. I co najważniejsze, zawsze będziesz mieć dostęp do Twoich pamiątek rodzinnych.

Kolejnym problemem w przypadku pamiątek rodzinnych jest fakt, że chodzi często o stare przedmioty, które podatne są na zniszczenia. Albumy ze starym zdjęciami, zabytkowe sekretarzyki, listy miłosne z dawnych lat – te i inne podobne przedmioty należy przechowywać w odpowiednich warunkach, aby nie uległy one zniszczeniu. Garaż czy piwnica, czyli miejsca, gdzie panuje stosunkowo wysoka wilgotność, to z pewnością nie jest najlepsze rozwiązanie. I choćby z tego względu warto pomyśleć o przeniesieniu takich delikatnych przedmiotów do zewnętrznego magazynu. Zarówno w Stokado, jak i w innych placówkach tego typu możesz liczyć na to, że Twoje przedmioty będą przechowywane w suchych, ciemnych pomieszczeniach, w których panuje stała temperatura. W praktyce oznacza to, że możesz przechować w self storage także i obrazy, które są wyjątkowo wrażliwe na działanie promieni słonecznych (mogą blaknąć). Oczywiście warto przechowywane przedmioty dodatkowo zabezpieczyć opakowaniem z kartonu lub folii.

 

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL