Jak przechowywać motor po sezonie?

Wielbiciele jazdy na motorze zazwyczaj dość intensywnie korzystają ze swojego jednośladu w ciepłe dni. Sezon motocyklowy zaczyna się już wiosną. O ile w sezonie każdy fan jazdy na motorze chce mieć swój jednoślad „pod ręką”, o tyle zimą przechowywanie motoru może okazać się pewnym problemem. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi o to, że nie każdy dysponuje wystarczającą ilością miejsca. Jak przechowywać motor po sezonie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Zanim odstawicie swój motocykl na miejsce postoju powinniście się o niego odpowiednio zatroszczyć. To bardzo ważne, jeśli wiosna od razu, bez problemu chcecie wsiąść na motor i odbyć pierwszą emocjonującą przejażdżkę. Zresztą to istotne także z innego względu – przeprowadzając skrupulatną kontrolę stanu technicznego motocykla jesienią, masz pewność, że nie czekają Cię na wiosnę żadne kosztowne naprawy maszyny.

Na początek warto z pewnością sprawdzi, czy wszystko działa, jak należy. Jeśli w sezonie jeździłeś często na swoim motorze, na pewno nawet bez zbyt zaawansowanego przeglądu wiesz doskonale, czy Twój jednoślad działa bez zarzutu. Kolejnym krokiem jest dokładne umycie motoru. Obecnie nawet mieszkańcy miast nie powinni mieć z tym problemu, można przecież znaleźć myjki ciśnieniowe, z pomocą których da się usunąć wszelkie zanieczyszczenia bez tworzenia zarysowań na lakierze. Po myciu warto z pewnością zakonserwować lakier i powierzchnie metalowe za pomocą specjalnego preparatu.

Gdzie przechowywać motocykl zimą? Nie każdy dysponuje odpowiednim do tego celu garażem. To jednak nie problem! Teraz także mieszkańcy dużych miast mogą odstawić swój jednoślad w bezpieczne miejsce. Zapraszamy do magazynów samoobsługowych Stokado self storage. U nas bez problemu wybierzecie komórkę magazynową o odpowiedniej powierzchni. Komórki magazynowe mają tę przewagę nad wynajmowanym miejsce parkingowym, że zapewniają bezpieczeństwo. Przykładowo nasze obiekty w Poznaniu i Wrocławiu są nie tylko monitorowane, ale także kontrolowane przez ochronę. Dostęp do wynajmowanej komórki masz wyłącznie Ty.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL