Jak wybrać odpowiedni magazyn kontenerowy dla Twojej firmy?

Potrzebujesz miejsca do przechowywania firmowych dokumentów, materiałów marketingowych, towarów? Rozwiązaniem może okazać się magazyn kontenerowy dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa w zakresie składowania. Przed wynajmem przestrzeni do przechowywania warto jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni magazyn kontenerowy dla swojej firmy.

Czym jest magazyn kontenerowy i jakie ma zastosowanie?

Wiele firm poszukujących optymalnych rozwiązań w zakresie magazynowania decyduje się wynająć magazyny kontenerowe. Jaka jest ich definicja? Magazyny kontenerowe to solidne, metalowe konstrukcje zewnętrzne lub wewnętrzne, które służą do składowania różnego rodzaju przedmiotów. Mają różne wymiary i doskonale sprawdzają się zarówno w zastosowaniach prywatnych, jak i biznesowych.

Co można trzymać w magazynie kontenerowym?

Magazyn kontenerowy to dobry wybór dla firm, które potrzebują dodatkowej przestrzeni do przechowywania:

 • dokumentacji firmowej,
 • towarów, w tym np. artykułów sprzedawanych sezonowo,
 • materiałów reklamowych,
 • mebli lub artykułów biurowych

i innych przedmiotów. W wielu przypadkach to dużo wygodniejsze i bardziej opłacalne rozwiązanie od inwestycji we własne przestrzenie magazynowe.

Wynajem magazynu kontenerowego – czym się kierować?

Przed wynajmem magazynu kontenerowego warto dokładnie zapoznać się z ofertą firmy, która zapewnia taką usługę. Należy mieć przy tym na uwadze indywidualne potrzeby swojego przedsiębiorstwa w zakresie składowania. Na co zwrócić uwagę?

 • Rozmiar magazynu lub magazynów kontenerowych – weź pod uwagę przestrzeń, której potrzebujesz obecnie, oraz ewentualne przyszłe potrzeby.
 • Warunki panujące w magazynie – zastanów się, czy zależy Ci na takich aspektach, jak stała temperatura lub możliwość bezpośredniego podjazdu do magazynu samochodem.
 • Dostępność – dostęp do magazynu powinien być swobodny i możliwy o każdej porze, niezależnie od dnia. To ważne pod kątem różnych nieprzewidzianych sytuacji.
 • Bezpieczeństwo – magazyn musi być wyposażony w odpowiednie systemy zabezpieczeń, aby nie narazić Cię na straty.
 • Elastyczność oferty – wybierz firmę, która pozwala nawiązać umowę na dowolny okres czasu i jest otwarta na indywidualne potrzeby Twojej firmy.

Nie bez znaczenia jest również lokalizacja – magazyn powinien znajdować się w miejscu umożliwiającym łatwy dojazd.

Magazyny kontenerowe – nasza oferta

Jeśli interesują Cię magazyny kontenerowe dla firm, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Stokado umożliwia wynajem magazynów wewnętrznych, ze stałą temperaturą, oraz kontenerów zewnętrznych – z możliwością bezpośredniego podjazdu samochodem. Oferujemy klientom biznesowym magazyny samoobsługowe o różnych wymiarach, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb w zakresie składowania. Ponadto zapewniamy:

 • doskonały stan magazynów – są czyste i suche, co ogranicza ryzyko uszkodzenia przedmiotów,
 • najwyższe standardy bezpieczeństwa – monitoring, stałą ochronę, ubezpieczenie zawartości magazynów,
 • elastyczne okresy najmu – od 14 dni,
 • swobodny dostęp do magazynu – 24/7.

Nasze magazyny kontenerowe są zlokalizowane w wielu miastach na terenie całej Polski. Doskonale sprawdzają się do przechowywania różnego rodzaju produktów, materiałów marketingowych czy ważnych dokumentów. Mamy duże doświadczenie w obsłudze klientów biznesowych, więc możesz nam zaufać – znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL