Jak przechowywać sprzęt narciarski po sezonie?

Jazda na nartach cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Wielu z nas nie wyobraża sobie zimy bez choćby krótkiego wypadu na narty. Coraz więcej osób inwestuje także we własny profesjonalny sprzęt narciarski, rezygnując tym samym z korzystania z usług wypożyczalni. Jeśli zależy nam na tym, aby nasz sprzęt narciarski posłużył nam tak długo, jak to tylko możliwe trzeba nie tylko pamiętać o jego właściwej konserwacji, ale także odpowiednim przechowywaniu po sezonie zimowym.

Zarówno narty, jak i buty narciarskie i inne akcesoria powinniśmy przede wszystkim dokładnie oczyścić. Przed odstawieniem nart, należy nasmarować ich ślizgi smarem. W przypadku butów narciarskich bardzo ważne jest dokładne wysuszenie.

Gdzie przechowywać sprzęt narciarski po sezonie? Chyba nikt z nas nie chciałby, żeby wysiłek włożony w czyszczenie i konserwowanie sprzętu poszedł na marne. Dlatego też trzeba pamiętać o odpowiednim przechowywaniu nart. Najlepiej byłoby przechowywać je pionowo, w pokrowcu – chodzi o to, aby ślizgi nart nie mogły się ze sobą stykać. Ważne jest, że narty, jak i reszta sprzętu narciarskiego, powinny być przechowywane w pomieszczeniach zaciemnionych i suchych, w których nie dochodzi do wahań temperatury. W praktyce oznacza to, że np. przydomowy garaż (bardzo chętnie wybierane rozwiązanie) to nie najlepszy wybór.

Jak zatem przechowywać sprzęt narciarski? Może warto pomyśleć o nowoczesnych magazynach samoobsługowych. To rozwiązanie idealne przede wszystkim dla osób mieszkających w blokach, które zwykle nie dysponują wystarczającą ilością miejsca do przechowywania sprzętu. Mieszkańcy Wrocławia mogą wziąć pod uwagę ofertę firmy Stokado, która oddaje do dyspozycji swoich klientów komórki magazynowe i kontenery o różnej wielkości. Oferta obejmuje także wynajem miejsca w magazynie o powierzchni zaledwie 1m2. Wszystkie pomieszczenia magazynowe oferowane przez Stokado Self Storage są ogrzewane. Z racji tego, że obsługa dba o utrzymanie stałej temperatury, nadają się one także do przechowywania wartościowego sprzętu narciarskiego.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL