Jak przechowywać książki?

Chociaż często słyszy się, że czytelnictwo nie stoi obecnie na najwyższym poziomie, jest ciągle wiele osób, dla których czytanie książek to zdecydowanie najlepsza rozrywka. Czasami jednak nawet miłośnicy książek narzekają z tej prostej przyczyny, że nie dysponują już wystarczającym miejscem na przechowywanie swojego księgozbioru.

Gdzie przechowywać książki, kiedy nie ma dla nich dość miejsca na regałach w mieszkaniu? Rzeczywiście może to być problem. Mieszkańcy bloku jak swego rodzaju prywatne magazyny wykorzystują często piwnice i garaże. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie, gdy chodzi o książki.

Książki powinno się przechowywać w miejscach przewiewnych i idealnie suchych. Zarówno zmiany temperatury, jak i wilgoć mogą mieć bardzo zły wpływ na stan przechowywanych książek. Optymalnie byłoby przechowywać książki w miejscu, w którym nie są narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, prowadzących do tego, że okładki książek blakną w nieestetyczny sposób. Jeśli zależy nam na tym, aby książki nie uległy zniszczeniom, warto pamiętać o ich odpowiednim ustawieniu. Zasadniczo zaleca się ustawianie pionowe, blisko siebie, pozycji o podobnych gabarytach. Wyjątek stanowią szczególnie grube tomy – w tym przypadku lepiej byłoby przechowywać je w pozycji poziomej.

Chcesz, żeby Twoje książki były przechowywane w optymalnych warunkach i tym samym nie były narażone na zniszczenia? Rozwiązaniem, które powinno Ci przypaść do gustu są magazyny samoobsługowe. Osoby zainteresowane usługami z zakresu self storage we Wrocławiu i Poznaniu, mogą zapoznać się z ofertą firmy Stokado. Firma oferuje wynajem magazynów samoobsługowych o zróżnicowanych powierzchniach, które nadają się doskonale do przechowywanie rozmaitych przedmiotów. Także podatnych na zniszczenia książek. Dlaczego? W magazynach Stokado panuje stała temperatura przez cały rok, ponadto jest sucho. W Stokado można przechowywać także i bardziej cenne pozycje z księgozbioru, ponieważ magazyn jest monitorowany i wyposażony w alarm. Do poszczególnych komórek magazynowych mają dostęp tylko osoby, które je wynajmują.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL