Jak przechowywać ubrania, gdy nie ma dość miejsca w mieszkaniu?

Brak miejsca na przechowywanie np. sprzętu sportowego, ubrań i zabawek dziecięcych albo garderoby zimowej to jeden z najbardziej powszechnych problemów, z którymi muszą się borykać mieszkańcy bloków. Prawda jest taka, że nie zawsze dysponujemy miejscem w szafie, aby móc dobrze przechowywać chwilowo niepotrzebne ubrania na zimę. To jednak wcale nie oznacza, że musimy godzić się z zagraceniem mieszkania.

Z pomocą przychodzą nam magazyny samoobsługowe, które coraz częściej oferują swoje usługi się w większych miastach naszego kraju. Przykładem jest firma Stokado, która działa na chwilę obecną w Poznaniu i Wrocławiu.

Magazyny Stokado to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać nie tylko klienci biznesowi, ale także i osoby prywatne. W komórkach magazynowych oraz kontenerach do wynajęcia można przechowywać w zasadzie wszystko poza materiałami niebezpiecznymi, roślinami i zwierzętami. Również osoby, które potrzebują trochę więcej miejsca w szafie, mogą pomyśleć o komórce magazynowej w Stokado. Nie trzeba obawiać się zbyt wysokich kosztów, ponieważ firma może zaoferować komórki magazynowe o różnej powierzchni, nawet zaledwie 1 m2. Wiadomo, że ubrania nie powinny być przechowywane w pomieszczeniach, gdzie panuje duża wilgotność powietrza. W Stokado we wszystkich komórkach magazynowych jest sucho, a poza tym przez cały rok utrzymywana jest stała temperatura. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że składowane ubrania zimowe i dziecięce można odebrać w dowolnym momencie. Klient ma dostęp do swojej komórki magazynowej 24 godziny na dobę.

Trzeba właściwie tylko przygotować kurtki i płaszcze do przechowywania poza sezonem. Warto umieścić je w specjalnych pokrowcach, dzięki którym unikniemy zniszczeń w trakcie transportu, a ubrania będą mniej podatne na powstawanie zagnieceń. Jeżeli kurtki i płaszcze przed dostarczeniem do magazynu self storage zostały wyprane, trzeba je najpierw dokładnie wysuszyć. W przypadku większej ilości ubrań warto je wcześniej posegregować, a nawet umieścić w specjalnej skrzyni. To dotyczy zwłaszcza dodatków jak np. czapki, szaliki, rękawiczki itd.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL