Gdzie przechowywać kolekcje monet?

Osoby posiadające własną, obszerną kolekcję numizmatyczną, powinny dobrze zastanowić się nad tym, gdzie będą przechowywać swoje zbiory. Tyczy się to zwłaszcza właścicieli cenniejszych kolekcji, które mogą wzbudzić zainteresowanie złodziei. Warto zatem rozejrzeć się za jakąś tajną skrytką, w której można składować także i większe kolekcje.

Monety trzeba przede wszystkim dobrze wyczyścić, a następnie usystematyzować. W tym celu dosyć często wykorzystuje się specjalne klasery numizmatyczne. Na rynku dostępne są także specjalne albumy na konkretne kolekcje monet. Najcenniejsze monety w kolekcji, tzn. monety ze złota albo srebrne, powinno się przechowywać w specjalnych paletach numizmatycznych. Zanim jednak moneta zostanie umieszczona na paletce, należy ją zamknąć w kapsule ochronnej. Ciekawym rozwiązaniem są ponadto specjalne kasetki numizmatyczne, które nadają się i na większe kolekcje. Oczywiście klasery, albumy, kasetki itd. z cennymi monetami ze szlachetnych metali powinny być składowane w bezpiecznym miejscu.

Fani numizmatyki, który zamieszkują większe miasta, mogą rozważyć skorzystanie z oferty magazynów samoobsługowych self storage. Magazyny tego rodzaju coraz częściej oddają do dyspozycji swoich klientów kontenty i komórki magazynowe o różnych gabarytach. Także i bardzo małe np. o powierzchni 1 m2. Tego typu komórki go magazynowania różnych przedmiotów proponuje chociażby firma Stokado, która może zaoferować swoim klientom wynajem powierzchni magazynowej w Poznaniu oraz we Wrocławiu.

W magazynach Stokado można bez przeszkód przechowywać także i naprawdę cenne kolekcje numizmatyczne. Dlaczego? Priorytetem dla firmy jest bezpieczeństwo mienia klientów. To właśnie dlatego obiekty magazynowe w Poznaniu i Wrocławiu są całodobowo monitorowane. Jakby tego było mało, nad bezpieczeństwem na terenie obiektu czuwa w godzinach wieczornych tradycyjna ochrona. Dostęp do wynajętej kororki magazynowej ma wyłącznie wynajemca. Możliwe jest otworzenie swojej komórki lub kontenera w każdej chwili. Magazyny dostępne są dla klientów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL