Jak wybrać odpowiedni magazyn samoobsługowy self storage?

Magazyny samoobsługowe self storage mają obecnie coraz więcej zwolenników. Co ciekawe, z oferty takich magazynów korzystają nie tylko firmy, które potrzebują dodatkowej powierzchni magazynowej, ale także osoby prywatne. Do tego przyczynia się fakt, że oferowane są także stosunkowo niewielkie kontenery, gdzie można przechowywać np. cenne przedmioty czy jakieś osobiste drobiazgi. Magazyny samoobsługowe kuszą korzystnymi cenami – przechowywanie swoich rzeczy jest nie tylko wygodne, ale także przystępne cenowo.

Zanim jednak podejmiesz decyzję, o skorzystaniu z usług konkretnej firmy self storage, warto bliżej zapoznać się z warunkami współpracy, na jakie możesz liczyć.

Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Niejednokrotnie w magazynach samoobsługowych przechowywane są bardzo cenne przedmioty, warto zatem upewnić się, czy faktycznie nic im nie grozi. Monitoring, alarm, zabezpieczenia przed dostępem osób niepowołanych – to powinna być norma w tego rodzaju obiektach.

Kolejna sprawa to warunki przechowywania. Wiadomo, że niektóre przedmioty mogą ulec uszkodzeniom, jeśli będą wystawione na działanie wilgoci albo niesprzyjającej temperatury, dlatego też trzeba upewnić się co do warunków przechowywania w danym magazynie samoobsługowym. Najlepiej byłoby zdecydować się na komórki magazynowe, co do których mamy pewność, że zawsze panuje w nich taka sama temperatura i jest sucho.

Istotną kwestią jest także czas wynajmu. Wiadomo, że nie zawsze potrzebujemy komórki magazynowej na dłuższy okres. Dlatego warto rozejrzeć się za magazynem samoobsługowym, gdzie można wynająć kontener albo komórkę choćby na kilka dni. Ważny jest także dostęp do składowanych przedmiotów oraz możliwość zakupu materiałów do pakowania.

Szukasz może bezpiecznego i niedrogiego magazynu samoobsługowe w Poznaniu albo we Wrocławiu? Sprawdź ofertę Stokado. To profesjonalna firma, która udostępnia swoim klientom komórki magazynowe o różnych powierzchniach. Wszystkie komórki są suche, klient ma całodobowy dostęp do wynajętej powierzchni magazynowej. Obiekt jest monitorowany.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL