Student planuje wakacje. Co zrobić ze swoimi rzeczami?

Wielu studentów, którzy studiują poza swoim miejscem pochodzenia wynajmuje mieszkania. Zazwyczaj na spółkę z kilkoma innymi osobami. Kiedy przychodzą wakacje, studenci wracają do domu. I wtedy pojawia się problem – co zrobić z rzeczami? O ile spakowanie ubrań nie jest zbyt problematyczne, o tyle pościele, meble, sprzęt RTV i AGD nie jest już tak łatwo przetransportować. Zresztą, jeśli po wakacjach wracasz z powrotem, może nie ma sensu zabierać wszystkich swoich rzeczy, nawet jeśli zdecydowałeś się na zmianę mieszkania.

Znakomitym rozwiązaniem okazują się być magazyny self storage – to opcja, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony studentów. Jest to z pewnością bardziej korzystne wyjście niż przechowywanie swoich rzeczy w dotychczas wynajmowanym mieszkaniu i płaczenie w związku z tym czynszu. Atutem komórek magazynowych jest fakt, że można dobrać odpowiednią do swoich potrzeb komórkę, niezbyt dużą. Przy mniejszej powierzchni gabarytowej płaci się mniej za wynajem.

Studenci z Wrocławia i Poznania mogą zdecydować się na wynajem powierzchni magazynowej w Stokado – tutaj można wybrać chociażby komórkę o powierzchni zaledwie 1m2. To wystarczy do przechowywania komputera stacjonarnego, drukarki, książek itd. Koszt takiego wynajmu jest naprawdę symboliczny. Co istotne, można w dowolnym momencie zrezygnować z usług magazynowych, minimalny okres wynajmu komórki magazynowej w Stokado wynosi jedynie siedem dni. W praktyce oznacza to, że magazyn samoobsługowy nadaje się zarówno dla osób, które planują dłuższy wyjazd (np. zagraniczny w ramach stypendium), jak i dla tych, które chcą po prostu wypocząć latem.

Warto zaznaczyć, że warunki panujące w komórkach magazynowych jak najbardziej sprzyjają bezpiecznemu przechowywaniu książek, segregatorów z notatkami oraz sprzętu elektronicznego – w komórkach magazynowych jest zawsze sucho, panuje stała temperatura. Nie trzeba sie obawiać kradzieży, ponieważ dobre magazyny self storage są nie tylko monitorowane, ale także nadzorowane przez ochronę fizyczną.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL