Przeprowadzka biura. To wcale nie takie trudne!

Nie da się zaprzeczyć, że sprawna przeprowadzka biura powinna zostać dobrze zaplanowana. Dotyczy to zarówno większych, jak mniejszych firm. Jeśli chcemy uniknąć przestojów w pracy firmy, warto dobrze przygotować się do przeprowadzki. Na początek warto zaplanować dokładny termin, a także ustalić szczegóły przeprowadzki z wybraną formą przeprowadzkową. Przed przewiezieniem swoich rzeczy należy nową siedzibę przedsiębiorstwa tak urządzić, aby możliwa była nie tylko komfortowa praca, ale także bezpieczne przechowywanie dokumentów.

Już na etapie planowania przeprowadzki warto dokładnie zapoznać się z rozkładem pomieszczeń w nowym budynku biurowym, aby od razu móc je efektywnie wykorzystywać. Jeszcze przed przewiezieniem mebli i sprzętów biurowych należy dobrze przemyśleć ich rozstawienie, a zwłaszcza umiejscowienie poszczególnych stanowisk pracy.

Kolejna sprawa, o której na pewno nie wolno zapomnieć, to powiadomienie swoich kontrahentów o zmianie danych adresowych. To bardzo ważne! W przeciwnym przypadku nie unikniemy problemów z pocztą dostarczoną pod niewłaściwy adres i niezadowoleniem interesantów, którzy swoje sprawy chcieliby załatwić w starej siedzibie biura. Warto informację o zmianie adresu umieści na stronie internetowej firmy, oczywiście nie wolno z powiadomieniem kontrahentów o zmianach zwlekać.

Przeprowadzka biura to oczywiście znakomity moment na przeprowadzenie kompleksowych porządków, a zwłaszcza posegregowanie materiałów reklamowych, sprzętów biurowych itd. Bardzo często okazuje się, że wiele przedmiotów jest po prostu niepotrzebnych. O ile zniszczone meble i sprzęty, które już nie działają, można wyrzucić, o tyle dokumenty firmowe trzeba przechowywać przez pewien czas. Dlatego też warto zdecydować na czas przeprowadzki firmy wynająć magazyn samoobsługowy o odpowiednich gabarytach. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że ważne firmowe dokumenty są bezpieczne i nie grozi im zniszczenie albo zagubienie. Ciekawą ofertę ma Stokado Self Storage, firma ta oferuje komórki magazynowe w Poznaniu oraz Wrocławiu.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL