Jak zapakować szklane przedmioty?

Szkło to materiał bardzo delikatny, który jest szczególnie narażony na zniszczenie. Z drugiej strony jednak chyba każdy z nas ma szklane przedmioty w swoim domu. Nie chodzi tylko o naczynia, ale także różnego rodzaju wazony i inne elementy dekoracyjne. O ile na co dzień prezentują się świetnie, o tyle w trakcie przeprowadzki mogą stanowić nie lada problem. Jak zabezpieczyć szkło podczas przeprowadzki?

Standardowo trzeba przede wszystkim dobrać odpowiedni karton – chodzi nie tylko o jego grubość (wskazana jest większa), ale także rozmiar i kształt. Zbyt duży karton na szklane naczynia lub bibeloty to niezbyt dobry wybór, ponieważ będą one się przemieszczać w pudle podczas transportu. Lepiej postawić na pudła dobrze dopasowane. Aby dodatkowo zabezpieczyć karton ze kruchym ładunkiem, powinniśmy podkleić go od spodniej strony dobrej jakości taśmą samoprzylepną. No i oczywiście nie wolno przeładowywać kartonów – jeżeli ładunek będzie za ciężki, mogą ulec rozerwaniu.

Kolejna ważna kwestia to odpowiedni układanie szklanych przedmiotów w kartonie. Podobnie, jak w przypadku transportu porcelany powinniśmy być bardzo ostrożni. Zaleca się każdy pojedynczy przedmiot ze szkła zabezpieczyć za pomocą jakiegoś materiału amortyzującego. Zasadniczo można owinąć szklane naczynia, kieliszki itd. nawet w stare gazety. Lepszym rozwiązaniem powinna być jednak nowoczesna folia bąbelkowa, która nie przypadkiem uchodzi za jeden z najlepszych obecnie materiałów amortyzujących. Po owinięciu szklanych przedmiotów układamy je, jeden na drugim w kartonie. Wolną przestrzeń powinno sie wypełnić gąbką – to zwiększa amortyzację. Karton dokładnie zaklejamy. Drobne szklane elementy, biżuteria itd. – tego typu drobiazgi można zapakować osobno do koperty bąbelkowej, aby nic nie zaginęło w trakcie transportu.

Wiadomo, że pracownicy firmy przewozowej raczej nie domyślą się, co znajduje się w konkretnym kartonie. Dlatego też najlepiej byłoby po prostu odpowiednio go oznakować z pomocą profesjonalnych nalepek – wtedy mamy pewność, że przewożone kartony będą traktowane ostrożnie. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL