Jak przygotować rośliny doniczkowe do przewozu?

Przeprowadzka wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim musimy pomyśleć o bezpiecznym transporcie swojego dobytku do nowego domu albo mieszkania. Wszyscy wiemy doskonale, że konieczne jest odpowiednie zapakowanie sprzętów AGD, mebli, komputera, telewizora itd. Warto pamiętać jednak, że także i rośliny doniczkowe wymagają specjalnej ostrożności. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Jak zapakować kwiaty doniczkowe?

Zanim przystąpimy do właściwego pakowania roślin doniczkowych, powinniśmy przesadzić kwiaty w kosztownych doniczkach do zwykłych plastikowych, które na pewno nie ulegną uszkodzeniu. Przed planowanym transportem nie powinno się roślin doniczkowych ani podlewać ani nawozić. Kolejnym krokiem jest przygotowanie odpowiednich materiałów do zapakowania kwiatów. Przydadzą się kartony z grubej tekstury, folia bąbelkowa, taśma klejąca oraz sznurek.

Jak przewozić kwiaty doniczkowe?

Mniejsze rośliny na czas transportu ustawiamy po prostu w kartonie. Aby nie doszło do żadnych szkód, należy owinąć doniczki papierem i ustawić je stabilnie na dnie kartonowego pudła. Pomiędzy doniczkami nie powinno być wolnych przestrzeni, aby się one nie przewracały. Jeżeli jednak zostaną jakieś wolne przestrzenie, powinniśmy wypełnić je chociażby papierem (np. starymi gazetami). Najlepiej byłoby zostawić karton otwarty, aby rośliny mogły oddychać. Trochę inaczej trzeba przygotować się do transportu roślin doniczkowych w większych doniczkach. Tym razem trzeba postawić na zabezpieczenie samej tylko doniczki. Najlepiej za pomocą folii bąbelkowej. Przed przewozem dużych roślin dobrze byłoby wysypać nieco ziemi z doniczki. Jeżeli mamy do czynienia z roślinami bardzo dużymi, które mają dość rozłożyste gałęzie, należałoby je przed transportem lekko obwiązać sznurkiem – to doskonałe zabezpieczenie przed połamaniem.

Oczywiście trzeba być bardzo ostrożnym przy mocowaniu roślin w samochodzie transportowych. Warto zwrócić uwagę także i na to, jakie warunki panują w kontenerze – nie powinno być ani za ciepło ani za zimno. Rośliny powinno się jako pierwsze wnosić do nowego domu, aby nie narażać je na przemarznięcie lub przegrzanie.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL