Przeprowadzka – jak bezpiecznie przewieźć telewizor?

Telewizor to sprzęt, który znajduje się w większości domów. Gdy planujemy dłuższy pobyt zagranicą, przeprowadzkę itd., musimy zadbać o to, by jego transport przebiegł bez większych wstrząsów. Podobnie jak w przypadku sprzętu komputerowego należy zachować odpowiednią ostrożność, jeśli telewizor ma dotrzeć sprawny do miejsca docelowego.

Jak zabezpieczyć telewizor do transportu?

Optymalnym rozwiązaniem byłoby zapakowanie telewizora (jak i innych sprzętów RTV) w oryginalny karton. A to z tego powodu, że jest on idealnie dopasowany rozmiarowo do przewożonego sprzętu. Oryginalne pudło tekturowe ma odpowiednią grubość, zatem nie musimy sie obawiać, że rozerwie się pod ciężarem przewożonego telewizora. Jeśli jednak nie dysponujemy oryginalnym pudełkiem, należy dobrać odpowiedni karton oraz pomyśleć o styropianowych zabezpieczeniach na jego rogi. To naprawdę znakomite rozwiązanie, które pomoże uniknąć szpecących zarysowań. Pusta przestrzeń w kartonie możemy wypełnieć starymi gazetami albo kostka styropianowa. Dobrym pomysłem jest także owinięcie całego telewizora folia bąbelkową – to nie przypadek, że jest ona tak często wykorzystywana w pakowaniu.

Jak przewozić telewizor? Czy można przewozić telewizor na leżąco?

Zasadniczo telewizor możemy bez problemu przewieźć do nowego domu albo magazynu samoobsługowego własnym samochodem. Jednak wskazana jest tutaj jak najwyższa ostrożność. Sprzęt powinniśmy tak ułożyć albo na tylnym siedzeniu albo w bagażniku, aby zminimalizować ryzyko jego przewrócenia sie albo wstrząsów. Ekran telewizora powinien być skierowany do zewnątrz, tzn. na pewno nie do siedzenia albo podłogi bagażnika.

Jeżeli przewozimy telewizor na siedzeniu, można przypiąć go dla bezpieczeństwa pasami albo wykorzystywać specjalne rozciągliwe linki z haczykami, które znacznie ułatwiają transport ładunków tego typu. Oczywiście zawsze można po prostu transport telewizora zlecić profesjonalnej firmie przeprowadzkowej – w tym przypadku możemy liczyć na to, że wszystko przebiegnie bez przeszkód. Warto jednak pamiętać o odpowiednim oznakowaniu kartonu, w którym znajduje się delikatny sprzęt – wystarczy nalepka informująca o tym, że ładunek jest wrażliwy na wstrząsy. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL