Jak przechowywać zabawki dziecka?

Każde dziecko ma swoje ulubione zabawki, którymi bawi się częściej niż innymi. Do tego dochodzi fakt, że czasami niektóre zabawki są już nieodpowiednie dla starszego dziecka, które po prostu szuka innych rozrywek. Zabawki nie zawsze są na tyle zniszczone, by możne je było wyrzucać. Nie zawsze też mamy możliwości podarowania ich komuś. W takim przypadku warto pomyśleć o ich odpowiednim przechowywaniu.

Zasadniczo warto zabawki dziecka podzielić na te, które są przez nie często używane i na te, po które nasze dziecko sięga raczej okazyjnie. Te pierwsze warto rozmieścić w szafkach lub szufladach w pokoju dziecięcym. Dobrym pomysłem jest także trzymanie wszystkich zabawek w jednym pudle – dzięki temu dziecko zawsze będzie mogło znaleźć te ulubione.

Inaczej rzecz ma się w przypadku zabawek, które już wyszły z obiegu. Małe dziecięce rowerki, hulajnogi, komplety klocków, maskotki, misie i wiele innych zabawek – to wszystko można przechowywać w magazynach samoobsługowych. To znakomite rozwiązanie, jeśli nie chcemy wyrzucać zbędnych przedmiotów, mieć do nich stosunkowo ławy dostęp i w dodatku mieć pewność, że zabawki nie ulegną zniszczeniu, warto pomyśleć o przetransportowaniu ich do magazyny samoobsługowego.

Magazyny samoobsługowe to nie tylko stosunkowo duże komórki do przechowywania różnych przedmiotów, ale także i kontenery, w których można przechowywać właśnie zabawki. Koszt wynajmu takiego kontenera jest raczej niezbyt wysoki. Dlaczego warto rozważyć tę opcję? Przede wszystkim należy pamiętać, że magazyny typu self storage znajdują się w zasadzie w każdym mieście. Także i we Wrocławiu oraz Poznaniu – tutaj można wynająć kontener magazynowy w firmie Stokado. Istotne jest, że osoby wynajmujące kontenery mają stały dostęp do swoich rzeczy. Cały obiekt jest monitorowany, suchy, panuje w nim przyjemna temperatura. A to w praktyce oznacza, że możemy przechowywać zabawki przez dowolny czas, nie obawiając się, że dojdzie do ich zniszczenia.

Oczywiście zanim przetransportujemy zabawki do magazynu samoobsługowego, powinniśmy je dopiero zapakować. Przydadzą się tradycyjne kartony, worki foliowe oraz materiałowe kosze i pojemniki. Ta ostatnia opcja jest idealnym rozwiązaniem, gdy chodzi o przedmioty delikatne, np. maskotki. Zabawki dobrze byłoby pogrupować, tzn. przechowywać konkretny typ zabawek razem. Osobno przechowuje się klocki, osobno zabawki dla niemowląt, osobno wreszcie maskotki czy rowerki dziecięce wraz z całym sprzętem do nich. Jeżeli zadbamy o porządek, znalezienie potrzebnych przedmiotów w razie konieczności nie będzie trudne.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL