Jak przechowywać sprzęt do windsurfingu?

Sporty wodne mają obecnie coraz więcej zwolenników. To dotyczy także windsurfingu, który można uprawiać w wielu nadmorskich miejscowościach również i nad Bałtykiem. Dość często miłośnicy tej aktywności inwestują w własny sprzęt sportowy. Trzeb jednak przyznać, że przechowywanie po sezonie może być pewnym problemem. O czym właściwie powinno się pamiętać, gdy chodzi o przechowywanie sprzętu do windsurfingu?

Przede wszystkim musimy dokładnie oczyścić sprzęt. Zanim zapakujemy żagiel w pokrowcu, musimy go wysuszyć, oczyścić z piasku innych zabrudzeń, a następnie poluzować listwy. Listwy zresztą warto dokładniej skontrolować, ostatecznie mogło dojść do jakichś pęknięć lub drobnych zniszczeń. Również i deska musi zostać dokładnie wysuszona przed schowaniem do pokrowca, dobrze byłoby odpowietrzyć deskę. Także i w przypadku deski powinniśmy sprawdzić, czy nie doszło do jakichś uszkodzeń w trakcie sezonu letniego. Jak to zrobić? Najpierw wypadałoby sprawdzić, czy deska nie ugina się pd naciskiem. Następnym krokiem jest opukanie jej powierzchni, jeśli usłyszymy głuchy pogłos, może to oznaczać uszkodzenia. Do przechowywania skorzystaj z magazynów Self Storage.

Jeśli okaże się, że nasz sprzęt do windsurfingu nie uległ żadnym uszkodzeniem, można go zapakować w pokrowiec i ułożyć w bezpiecznym miejscu. Czyli gdzie? No właśnie, wiele osób, przede wszystkim mieszkańców miast ma z tym problem. W małym mieszkaniu w bloku bardzo ważne jest rozsądne gospodarowanie powierzchnią. Piwnica zaś nie do końca sprawdza się do przechowywania dość delikatnego sprzętu sportowego, ponieważ panuje tam wilgoć. temperatura w zimowych miesiącach także nie jest sprzyjająca.

Ja zatem bezpiecznie przechowywać sprzęt do windsurfingu? Alternatywą dla tradycyjnych piwnic są magazyny samoobsługowe self storage. Komórki magazynowe o dowolnej powierzchni (już od 1 m2) można bez przeszkód wynająć w większość dużych miast w naszym kraju. To idealne miejsce do przechowywania sprzętu sportowego i innych wartościowych przedmiotów. W magazynach panuje stała temperatura i jest sucha, poza tym są monitorowane, a do komórki ma dostęp tylko wynajmujący.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL