Jak przechowywać meble ogrodowe zimą?

Meble ogrodowe i tarasowe, zarówno drewniane jak i rattanowe, to znakomite rozwiązanie latem. Chyba każdy z nas może przyznać, że wypoczynek na tarasie to znakomita forma relaksu. Jednak, kiedy nadchodzi jesień, trzeba odpowiednio zabezpieczyć meble tarasowe. Rzecz w tym, aby zapewnić im odpowiednią ochronę przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dotyczy to mebli tarasowych i ogrodowych z różnych materiałów.

Przede wszystkim, zanim odstawimy meble tarasowe czy ogrodowe do miejsca, gdzie mogą spokojnie przeczekać zimę, powinniśmy sprawdzić ich stan techniczny. To dotyczy zwłaszcza mebli z drewna naturalnego. Przed odstawieniem trzeba je dokładnie wyczyścić, najlepiej użyć w tym celu profesjonalnych środków chroniących drewno. Poza tym warto dokręcić wszystkie śruby i usunąć ewentualne usterki. Aby dokładnie wyczyścić meble tarasowe, można użyć myjki ciśnieniowej. To znakomity pomysł. Oczywiście konieczne jest dokładne wysuszenie mebli. Uwaga! Mebli drewnianych nie można przechowywać w miejscach bardzo ciepłych lub bardzo suchych. Takie warunki mogą mieć zły wpływ na stan mebli. Dobrym rozwiązaniem są wewnętrzne magazyny samoobsługowe, gdzie panuje stała, umiarkowana temperatura i nie musimy się martwić, że meble zostaną uszkodzone na skutek działania czynników atmosferycznych.

Podobnie postępujemy w przypadku mebli z rattanu lub innego rodzaju naturalnych plecionek. Także i w tym przypadku musimy stoły, krzesła i ławki ogrodowe dokładnie wyczyścić przed odstawieniem ich na zimę. Zaleca się stosowanie delikatnych środków czyszczących, które nie naruszą delikatnej struktury mebla. Również i w tym przypadku magazyny samoobsługowe stanowią najlepsze rozwiązanie, ponieważ można łatwo wynająć komórkę magazynową o odpowiednich gabarytach, w których panuje stała temperatura. Meble z takich materiałów, jak rattan powinny być dobrze chronione nie tylko przed opadami, ale także i przed mrozem, stad też wynajem komórki magazynowej do ich przechowywania to zdecydowanie dobry pomysł. Skorzystaj z magazynów Self Storage.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL