Przeprowadzka za granicę. Co zrobić z rzeczami?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę za granice naszego kraju. Zazwyczaj chodzi o wyjazd na rok, dwa itd. celach zawodowych. Taka przeprowadzka wiąże się z koniecznością zagospodarowana swojego dobytku w Polsce. Wiadomo, że nie wszystko możemy ze sobą zabrać. Meble, odzież sezonowa, bibeloty, obrazy, porcelana, cenne przedmioty itd. – to wszystko zwykle zostaje w kraju. Co zrobić z naszymi osobistymi przedmiotami?

Niezależnie od tego, czy przed wyjazdem wynajmowaliśmy mieszkanie czy może dysponujemy własnym lokalem mieszkalnym, dobrze byłoby zapewnić swoim rzeczom odpowiednie warunki. Stała temperatura, brak dostępu osób trzecich, brak wilgoci itd. – to wszystko gwarantują nam nowoczesne magazyny samoobsługowe. Od razu warto zaznaczyć, że cena wynajmu komórki magazynowej zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, zatem nie jest to jakiś bardzo wysoki koszt.

Jak przygotować meble do przewozu do komórki magazynowej? Meble tapicerowane warto owinąć folią, natomiast regały, szafy i komody powinniśmy przynajmniej na czas transportu zabezpieczyć za pomocą specjalnych profili ochronnych, które zapobiegną uszkodzeniom rogów mebli. W komórce magazynowej meble takie można oczywiście nakryć dodatkowo folią. Jeśli natomiast chodzi o odzież, dobrym rozwiązaniem są kartony oraz zwykle worki foliowe. W przypadku płaszczy, garniturów itd. można zastosować specjalne pokrowce. Bibeloty i porcelanę pakujemy do kartonów. W miarę możliwości każdą sztukę owijamy papierem lub folią pęcherzykową. To zapobiegnie uszkodzeniom.

Warto zaznaczyć, że także i cenne przedmioty, jak np. biżuterię, kolekcje numizmatyczne, drogą porcelanę albo rzeźby czy obrazy możemy z powodzeniem przechowywać w komórkach samoobsługowych. W tego typu obiektach, jak np. Stokado wynajmujący ma stały dostęp do swojej komórki. Poza tym nikt inny nie może od niej wejść. Nie trzeba obawiać się włamań. Ostatecznie cały obiekt jest monitorowany, a także nadzorowany przez fizyczną ochronę w godzinach nocnych. Skorzystaj z magazynów Self Storage.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL