Sprawne pakowanie. Jakie akcesoria mogą się przydać?

Nieważne, czy planujecie przeprowadzkę czy po prostu z różnych przyczyn chcecie przenieść swoje rzeczy do nowoczesnego magazynu self storage, warto z pewnością pamiętać o odpowiednim zapakowaniu swojego dobytku. To zdecydowanie ułatwi jego transport, a także zabezpieczy przed ewentualnymi uszkodzeniami. Aby pakowanie przebiegało naprawdę sprawnie, warto wykorzystać do tego odpowiednie akcesoria.

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w:

  • worki foliowe – na rynku możemy znaleźć worki foliowe z polietylenu – są to wytrzymałe, elastyczne opakowanie, które doskonale nadają się chociażby do przewozu ubrań czy dokumentów. Warto wybrać worki polietylenowe nieco grubsze, które będą bardziej wytrzymałe. Dostępne są worki o różnych pojemnościach. Przy przeprowadzce można wybrać te większe np. o pojemności 160 litrów. Uwaga! worki foliowe przeznaczone są do pakowania lekkich przedmiotów;

  • opakowania kartonowe – kartony od dawna bardzo często wykorzystywany typ opakowań. Przydadzą się także przy przeprowadzce lub pakowaniu naszych rzeczy przy przewozie do magazynu self storage. Zalecane są kartony z grubej tektury, z wytrzymałym. Oczywiście dobrze byłoby dno dodatkowo podkleić, jeśli chcemy mieć pewność, ze żaden z transportowany przedmiotów nie wypadnie dołem;

  • wypełnienia do kartonów – chodzi o różnego typu materiały amortyzujące, które wykorzystywane są zwłaszcza w sytuacji, kiedy chodzi o transport przedmiotów szczególnie delikatnych, kruchych. np. kieliszków, naczyń porcelanowych, bibelotów itd. Z pomocą wypełniacza np. pianki lub styropianu można wypełnić przestrzeń w kartonie, a jednocześnie nie ma to dużego wpływu na wagę ładunku.

Oczywiście warto zainwestować także w wytrzymałe taśmy klejące do zabezpieczenia kartonów. A skoro już o tym mowa można zdecydować się także na użycie dyspensera do taśmy. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest znacznie szybsze, wygodniejsze zaklejenie kartonów, a jednocześnie zużycie taśmy klejącej znacznie spada. Przy zakrojonych na szerszą skalę pracach można użyć także specjalnych rękawic ochronnych, to rozwiązanie polecane zwłaszcza przy przenoszeniu ciężkich kartonów i worków.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL