Czego nie należy przechowywać w magazynach self storage?

Coraz częściej słyszy się ostatnimi czasy o nowoczesnych magazynach self storage. Nie ma w tym nic zaskakującego. Tego typu magazyny powstają w wielu polskich miastach. Przykładowo we Wrocławiu i Poznaniu można skorzystać z oferty nowoczesnych magazynów Stokado. Magazyny self storage to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują dodatkowej przestrzeni do przechowywania swojego dobytku. Warto jednak podkreślić, że nie wszystko możemy przechowywać w magazynach samoobsługowych. Jakich przedmiotów nie wolno umieszczać w komórkach magazynowych?

Przede wszystkim ostrożność należy zachować w przypadku przechowywania żywności. Jak najbardziej swoją komórkę magazynową można potraktować jak spiżarnię do przechowywania przetworów. Jednak żywność, która może się łatwo popsuć, absolutnie nie może być przechowywana w magazynach.

W magazynach self storage nie można także przechowywać zwierząt i roślin. W pierwszym przypadku chyba nie trzeba wyjaśnić, dlaczego obowiązuje taki zakaz. Jeśli natomiast chodzi o rośliny, pamiętamy, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji, chociażby podlewania i nawożenia. Oprócz tego muszą mieć dostęp do światła, a o to w komórkach magazynowych jest ciężko. A to nie wszystko. Rośliny wydzielają parę wodną, a tym samym podnoszą wilgotność pomieszczenia. W praktyce oznacza to, że inne przedmioty w komórce np. książki, obrazy, odzież są bardziej narażone na zniszczenie.

Ze względów bezpieczeństwa nie wolno także traktować wynajmowanej komórki magazynowej jak garażu dla swojego quada, skutera czy motocykla. Jak najbardziej można tego typu pojazdy przechowywać w magazynach self storage, jednak dopiero po opróżnieniu baku z benzyny. Czyli np. po sezonie. To bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa.

Względu bezpieczeństwa mają wpływ także i na to, ze nie wolno przechowywać substancji chemicznych, ze szczególnym naciskiem na związki łatwopalne oraz toksyczne. Tego rodzaju substancje są przechowywane w specjalnych miejscach, które odgórnie określone są przepisami prawa. Zdecydowanie komórki self storage nie są odpowiednim rozwiązaniem.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL