Przechowywanie rzeczy w magazynach samoobsługowych. Kilka podstawowych porad dla wynajemców

Jest nam bardzo miło, jeśli już zdecydowaliście się przechowywać Wasze rzeczy w komórkach magazynowych należących do firmy Stokado. Dla osób, które dopiero zaczynają swoja przygodę z self storage, mamy kilka porad dotyczących przechowywania niektórych przedmiotów.

Bardzo często nasi klienci decydują się wykorzystywać komórki magazynowe do przechowywania odzieży np. zimowych kurtek i płaszczy. Uwaga: najlepiej jest przechowywać czystą, suchą odzież. Te sztuki odzieży, które są wrażliwe na możliwe zagniecenie, powinno się przechowywać w specjalnych pokrowcach. Inne ubrania można z powodzeniem umieścić w komórce magazynowej w zwykłym foliowym worku. Jeśli planujecie przechowywać swoja odzież dłużej, dobrze byłoby o zainwestowaniu w specjalne woreczki zapachowe.

A skoro mowa o odzieży, warto nadmienić, że bardzo często decydujecie się także przechowywać także obuwie. Jeśli ktoś ma kilkanaście lub więcej par butów, może się okazać, że brak na nie miejsca w mieszkaniu. Magazyn self storage będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. O czym trzeba pamiętać? Buty trzeba dobrze oczyścić i osuszyć. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku obuwia skórzanego, które wchłania niestety różnego rodzaju zanieczyszczenia. W niektórych przypadkach konieczne jest także wypchanie obuwia, aby się ono nie odkształciło.

Stosunkowo często do komórek magazynowych trafiają także różne sprzęty elektroniczne. To właściwie żadne zaskoczenie, pamiętajmy, że takie sprzęty powinny być przechowywane w stałej temperaturze, w suchym pomieszczeniu. Nasze komórki magazynowe idealnie spełniają te warunki. Dobrze byłoby nakryć przechowywane urządzenia folią – w ten sposób ochronimy je przed osadzaniem się kurzu. W folii powinny być małe otworki, które umożliwią cyrkulację powierza.

Co jeszcze jest istotne? Magazyny self storage nie są spiżarnią! Absolutnie nie wolno tutaj przechowywać produktów spożywczych, które mogą ulec łatwemu zepsuciu. Z drugiej jednak strony, jeśli szukacie miejsca do przechowywania butelek wina, własnoręcznie przygotowanych przetworów itd., nie ma żadnych przeszkód!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL