Self storage zamiast garderoby

Chyba każda kobieta przyzna, że chętnie zainwestowałaby w garderobę. Jednak prawda jest taka, że nie zawsze nasze warunki mieszkaniowe umożliwiają wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na ten cel. Czy to znaczy, że trzeba zrezygnować ze swojego marzenia? A może warto pomyśleć o wynajęciu odpowiedniej komórki self storage, gdzie można przechowywać ubrania i dodatki?

Jeśli interesuje Was taka możliwość, zapraszamy do Stokado w Poznaniu oraz we Wrocławiu. Nasza oferta obejmuje komórki magazynowe w różnych rozmiarach. Co ważne, w komórkach jest sucho, a przy tym panuje stała temperatura. To idealne warunki do przechowywania ubrań oraz dodatków, także tych ze skóry naturalnej lub bardziej delikatnych tekstyliów.

A jak właściwie należy przechowywać ubrania w self storage, aby nie doszło do ich uszkodzenia, nieestetycznych zagnieceń itd. Marynarki i żakiety, które zwykle zakłada się na bardziej oficjalne okazje, powinny zostać rozwieszone na specjalnych wieszakach z grubymi ramionami, W ten sposób zapobiega się powstawaniu odkształceń tkaniny w okolicach ramion. Sztuki odzieży używane sezonowo, czyli de facto co kilka miesięcy, powinno się przechowywać w specjalnych pokrowcach do tego celu. To samo dotyczy zresztą płaszczy i kurtek. Jeśli natomiast chodzi o delikatne części garderoby, które są podatne na zagniecenia, jak np. bluzki koszulowe itd., należy je uprasować przed przewiezieniem do self storage, przechowuje sie je w pozycji wiszącej, najlepiej w pokrowcu.

Wartościowe dodatki jak np. skórzane torebki, buty, paski itd. należy przed odniesieniem do self storage zakonserwować za pomocą specjalnych do tego celu przeznaczonych preparatów. Tego typu przedmioty dobrze byłoby odpowiednio zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem kurzu. Do tego celu można użyć folii. Torebki, portfele i inną galanterię skórzaną można umieścić także w kartonach. To dodatkowe zabezpieczenie, które na pewno nie zaszkodzi. Chcesz uniknąć deformacji torebek? Wypełnij je np. małymi poduszkami lub starymi gazetami czas przechowywania poza sezonem.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL