Jak przechowywać odzież skórzaną?

Klasyczne skórzane płaszcze, kurtki, spódnice, spodnie to elementy garderoby, które cieszą się dużą popularnością niezależnie od panujących aktualnie trendów. Jeśli odpowiednio zadbasz o swoją odzież skórzaną, możesz liczyć na to, że posłuży Ci ona przez całe lata. Jednak konieczna jest odpowiednia konserwacja skóry naturalnej. To dość wymagający pod tym względem materiał.

Trzeba mieć świadomość, że odzież ze skóry, chociaż wytrzymała na oddziaływanie czynników zewnętrznych, jest dość podatna na postawanie nieestetycznych odkształceń, a nawet pęknięć. Na szczęście można temu stosunkowo ławo zapobiegać. Przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiednim przechowywaniu skórzanych ubrań. Nie powinno się ich składać w kostkę – to gwarancja pęknięć. Ubrania skórzane, także podczas sezonu, powinny być powieszone na wieszakach. Dobrym pomysłem są także specjalne pokrowce. Jeśli nie masz w domu miejsca, mozesz zawsze zdecydować się na wynajęcie komórki magazynowej self storage. To rozwiązanie dla osób, którym marzy się garderoba, a ze względów lokalowych nie bardzo mogą ją urządzić w swoim mieszkaniu.

A co z ubraniami skórzanymi, np. kurtkami i płaszczami, kiedy robi sie ciepło i czas najwyższy schować je aż do następnego sezonu? Oczywiście nie można zrezygnować z odpowiedniej pielęgnacji. Podstawa to dokładne oczyszczenie odzieży ze skóry, warto później kurtki, płaszcze, spódnice itd. spryskać specjalnym impregnatem do skórzanych wyrobów, a na koniec zaimpregnować odzież dodatkowo wypolerować. Tak przygotowana odzież może zostać odwieszona na cały sezon. Nie zaszkodzi do kieszeni kurtki włożyć saszetki z szałwią lub lawendą, które skutecznie odstraszają mole.

Zdecydowanie zachęcamy Was do wypróbowania naszych magazynów slef storage, jeśli brakuje Wam miejsca w szafie. Stała temperatura, ochrona przed światłem, suche powietrze – to wszystko powoduje, że nasze komórki magazynowe idealnie nadają się do przechowywania także podatnej na zniszczenia odzieży skórzanej. Ze swej strony chcielibyśmy dodać jeszcze, że klienci Stokado mają całodobowy dostęp do swoich komórek.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL