Jak przechowywać kajak?

Obecnie coraz więcej osób uprawia systematycznie jakąś aktywność sportową. To nic dziwnego! Sport sprawia wiele radości, pozwala także dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się spływy kajakowe, podczas których można zawsze liczyć na piękne widoki i sporo emocji. Co jednak zrobić z kajakiem po sezonie, jeśli akurat taki mamy na własność? Jak przechowywać kajak?

Przede wszystkim, jeszcze przed przechowywaniem kajaka, należy naprawić wszystkie uszkodzenia. To bardzo ważne, jeśli zależy Ci na tym, aby móc używać go bezproblemowo także w kolejnym sezonie. Jeśli chodzi o pęknięcia czy ubytki w poszyciu, warto zaangażować do tego profesjonalistów. Zdecydowanie najtrudniejsze są naprawy kajaków polietylenowych, ale można skorzystać z oferty firmy „spawającej” elementy z polietylenu technicznego. Kiedy już wszystkie uszkodzenia zostaną naprawione, należy kajak dobrze wyczyścić, owinąć, a następnie zabezpieczyć folią, tzw. stretchem.

Dobrze byłoby, gdyby można było przechowywać kajak w pozycji wiszącej. Niekoniecznie poziomo. Można go zaczepić pionowo także za kokpit albo uchwyt dziobowy. Co istotne, należy dobrze zabezpieczyć kajak przez ewentualnymi uszkodzeniami poszycia, które jest stosunkowo delikatne. Ważne: nie wolno układać kajaków jeden na drugim. To jednak jeszcze nie wszytko. Należy przede wszystkim znaleźć odpowiednie miejsce do przechowywania tego rodzaju sprzętu. A ze względu na jego gabaryty nie jest to wcale takie proste.

Zachęcamy do skorzystania z oferty magazynów self storage. Także i w Stokado, zarówno we Wrocławiu, jak i w Poznaniu, możecie bez problemu wybrać komórkę magazynową o odpowiedniej powierzchni. Pamiętajcie, że kajaki, niezależnie od ich tworzywa, powinny być przechowywane z dala od źródeł ciepła. Dotyczy to także mocno nasłonecznionych okien. I choćby z tego względu komórka magazynowa jest dobrym wyborem – w naszych komórkach jest sucho, ciemno, panuje stała temperatura. To optymalne warunki do przechowywania zarówno kajaków, jak i innych delikatnych sprzętów sportowych.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL