Jak przechowywać opony zimowe po sezonie?

Wzrost temperatury wiosną to argument za tym, aby wymienić opony zimowe na letnie. Wielu właścicieli opon zastanawia się jednak, jak i gdzie przechowywać swoje opony zimowe. Jeżeli ktoś mieszka w bloku, nie dysponuje zwykle wystarczającą przestrzenią, aby przechowywać opony we właściwy sposób. Usługę przechowywania opon zimowych po sezonie oferuje obecnie wiele warsztatów wulkanizacyjnych. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby nad wszystkim zachować kontrolę, możesz zdecydować się także na przechowywanie opon w magazynie self storage.

Dlaczego właściwie magazyny self storage są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi akurat o przechowywanie opon zimowych? Przede wszystkim masz pewność, że opony będą miały odpowiednio dużo miejsca, poza tym w komórkach magazynowych panuje stała temperatura. Zachęcamy do skorzystania z usług Stokado we Wrocławiu oraz w Poznaniu. Na pewno uda Ci się znaleźć u nas odpowiednią komórkę magazynową.

Jednak zanim faktycznie przeniesiesz swoje opony do jednego z naszych magazynów, postaraj się je dobrze do tego przygotować. Co to właściwie znaczy? Trzeba mieć świadomość, że środki chemiczne różnego typy (np., oleje, rozpuszczalniki, a także benzyna) mają bardzo zły wpływ na gumę. I choćby z tego względu opony po sezonie należy dokładnie umyć, w tym celu możesz użyć szamponu samochodowego i gąbki. Po myciu należy opłukać opony, np. za pomocą myjki ciśnieniowej. Następnie warto skontrolować stan opony, ponadto wyjącć ewentualne kamyki z bieżnika.

Już po oczyszczeniu opon można je dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi kosmetykami, które ochronią je przed działaniem czynników zewnętrznych. Obecnie na rynku można bez problemu znaleźć tego rodzaju preparaty – pamiętaj jednak, że należy je stosować na podstawie załączonej instrukcji obsługi. Dobrze byłoby zapakować opony do foliowych worków, jednak to można zrobić dopiero wtedy, kiedy są już idealnie suche. Dlaczego to takie ważne? Jeśli zapakujesz do foliowych worków mokre opony, może dojść do powstania charakterystycznych bąbli po ich wewnętrznej stronie.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL