Jak przechowywać felgi aluminiowe?

Chyba każdy właściciel felg aluminiowych ma świadomość tego, że wymagają one naprawdę sporo uwagi, zwłaszcza, kiedy korzystamy regularnie z myjni automatycznych. W takim przypadku niestety w zakamarkach felg mogą gromadzić się różnego rodzaju zanieczyszczenia, czyli np.: pył hamulcowy itd. Ich usunięcie nie należy bynajmniej do najprostszych. Jak przygotować alufelgi do przechowywania przez dłuższy czas? Przede wszystkim trzeba je dokładnie oczyścić.

Na całe szczęście na rynku dostępne są specjalne preparaty przeznaczone do czyszczenia felg aluminiowych. Przy użyciu należy zachować precyzję – nie powinno sie pomijać także i tych trudnodostępnych zakamarków. Zwykle po kilku minutach można po prostu spłukać środek. Jeśli jednak jednorazowa aplikacja nie wystarczyła do usunięcia wszystkich zabrudzeń, można ją powtórzyć. W ekstremalnych przypadkach dobrym rozwiązaniem może okazać się specjalna pasta lekkościerna. Po umyciu felg należy je dodatkowo zakonserwować. Obecnie można po prostu użyć jednego z profesjonalnych środków nabłyszczających. Zastosowanie takie środka będzie chronić felgi aluminiowe przez zakurzeniem podczas przechowywania.

Jak już wspomnieliśmy, także i w tym przypadku należy zwrócić uwagę, czy aby nie doszło do uszkodzeń felg. Stosunkowo często występują różne uszkodzenia w rejonie krawędzi felg, zniekształcenia itd. W przypadku bardziej poważnych uszkodzeń warto oczywiście skontaktować się z profesjonalnych warsztatem, gdzie możliwa będzie kompetentna ocena stanu felgi.

Nie tylko konserwacja felg jest istotna z punktu widzenia ich żywotności. Warto zastanowić się także nad miejscem przechowywania całych kół. Zaleca się, aby koła przechowywane były w miejscu, które jest ciemne, suche, a przy tym chłodne. Jeśli nie dysponujesz garażem lub piwnicą, zachęcamy Cię do przetestowania komórki magazynowej. Mieszkańcy Wrocławia oraz Poznania mogą wziąć pod uwagę ofertę firmy Stokado Self Storage – w chwili obecnej dysponujemy komórkami magazynowymi o różnych powierzchniach, zatem na pewno uda Ci się znaleźć u nas coś odpowiedniego. Gwarantujemy bezpieczeństwo i pełną dyskrecję.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL