Folie zabezpieczające. Niezbędny materiał do pakowania

Jeśli planujesz przeprowadzkę lub z różnych powodów zamierzasz część swojego dobytku przenieść w najbliższym czasie do magazynu self storage, zdecydowanie powinieneś pamiętać o prawidłowym zapakowaniu swoich rzeczy. Odpowiednie opakowanie zabezpiecza przechowywane lub transportowane przedmioty przez zakurzeniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Do popularnych materiałów do pakowania zalicza się folia.

Dlaczego właściwie folia jest tak popularnym materiałem do pakowania? Ten fakt można bardzo prosto wytłumaczyć. Nie zapominajmy o tym, że folia jest stosunkowo tania, można ją łatwo dopasować do gabarytów kształtów pakowanego przedmiotu i w dodatku można wybrać jeden z licznych rodzajów folii. Jeśli szukasz właśnie dobrego materiału do pakowana, zachęcamy Cię do wyboru:

  • folii bąbelkowej – nie da się zaprzeczyć, że folia bąbelkowa przyda się do pakowania różnych przedmiotów, także i tych delikatniejszych. Dzięki obecności charakterystycznych bąbelków folia skutecznie chroni przewożony ładunek przed ewentualnymi uderzeniami. Warto dodać, że folia bąbelkowa może sprawdzić się także jako wypełniacz kartonów z talerzami, filiżankami, kieliszkami i innymi tego typu kruchymi przedmiotami, które przeniesiemy przy przeprowadzce;

  • folii stretch – to chyba najlepszy materiał do pakowania, jeśli zależy Wam na przechowywaniu produktów na paletach. Folia stretch dostępna jest zarówno w wersji transparentnej, jak i czarnej. To folia, która wyróżnia się swoją rozciągliwą strukturą. W praktyce oznacza to, że z jej pomocą można stosunkowo łatwo owinąć paczkę czy całą paletę. Tego rodzaju folia jak najbardziej nadaje się także do owijania większych ilości towaru na paletach – niezależnie od kształtu przechowywanych przedmiotów;

  • folii ochronnej – jeśli chodzi o ten typ folii, można wyróżnić folie malarskie, jak i kaptury foliowe. do pakowania przydają się kaptury foliowe, z pomocą których można z powodzeniem zabezpieczyć dowolny ładunek na palecie. Obecnie można zdecydować się na kaptury zarówno z folii polietylenowej, jak i recyklingowej.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL