Przechowywanie narzędzi ogrodniczych. Mamy dla Was kilka porad!

Jesień to czas, kiedy przeprowadzamy ostatnie prace w ogrodzie. Już teraz warto byłoby zastanowić się nad tym, w jaki sposób można zabezpieczyć narzędzia ogrodnicze. Mamy dla Was kilka porad, dzięki którym będziecie mogli używać Waszych narzędzi jeszcze przez długi czas. Przede wszystkim należy wszystkie narzędzia dokładnie wyczyścić, a dopiero potem odłożyć w suche miejsce. My ze swej strony zachęcamy Was oczywiście do skorzystania z oferty magazynów self storage.

Chcesz używać swoich narzędzi ogrodniczych przez wiele kolejnych sezonów? To nie problem! Jednak, zanim przeniesiesz je do magazynu self storage, zajmij się ich konserwacją. Samo czyszczenie narzędzi ogrodniczych nie jest zbyt skomplikowane. Wszystkie powierzchnie z tworzywa sztucznego możesz zwyczajnie umyć za pomocą wody, jak najbardziej możesz użyć w tym celu jakiegoś delikatnego detergentu. Plastikowe elementy możesz ponadto przetrzeć wilgotnymi chusteczkami, których używa się do pielęgnacji niemowląt.

Większą ostrożność należy zachować przy czyszczeniu elementów metalowych. Oczywiście, ze względu na korozje, nie powinno się ich zamaczać. Jeśli rdza juz się pojawiła, należy ją zdecydowanie usunąć za pomocą papieru ściernego drobnoziarnistego. Po oczyszczeniu warto z pewnością użyć specjalnych preparatów, które skutecznie ochronią powierzchnię narzędzi ogrodniczych przed powstawaniem rdzy. Oliwa, olej techniczny, malarski podkład antykorozyjny, a nawet smar – tego rodzaju preparatów warto użyć.

Dlaczego akurat magazyny self storage są dobrym rozwiązaniem do przechowywania narzędzi ogrodniczych? Czy piwnica lub garaż nie będzie lepszym rozwiązaniem? To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób. W tym miejscu warto zaznaczyć, że zarówno w piwnicy, jak i w garażu panuje stosunkowo wysoka wilgotność. A to zdecydowanie nie są dobre warunki do przechowywania narzędzi ogrodniczych, które posiadają elementy z metalu. Tymczasem w magazynach samoobsługowych jest idealnie sucho, poza tym zawsze masz dostęp do swojej komórki. Argumentem za wynajęciem komórki magazynowej do przechowywanie narzędzi i urządzeń ogrodniczych jest także niewysoki koszt tego rozwiązania.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL