Szybkie pakowanie i rozpakowywanie podczas przeprowadzki. Kilka sposobów

Chyba każdy zgodzi się z tym, że przeprowadzka to dość problematyczne przedsięwzięcie. Nie dość, że trzeba wszystko drobiazgowo zaplanować, to jeszcze musimy spakować i później rozpakować wszystkie swoje rzeczy. A to zajmuje sporo czasu. Jak szybciej pakować i rozpakowywać swoje rzeczy w trakcie przeprowadzce? Postaramy się podpowiedzieć Wam kilka rozwiązań, z pomocą których Wasza planowana przeprowadzka przebiegnie o wiele szybciej i sprawniej.

Przywykliśmy do tego, że podczas przeprowadzki używa się kartonów w różnych rozmiarach. To nic zaskakującego, ponieważ kartony są bezsprzecznie bardzo wygodnym sposobem na spakowanie swojego dobytku. Jednak nie zawsze karton jest potrzebny. Jeśli przykładowo zamierzasz przewieźć jakąś niedużą szafkę, możesz o prostu zakleić jej drzwiczki i szuflady i przetransportować ją wraz z zawartością. Dzięki temu pakowanie i rozpakowywanie zajmie Ci o wiele mniej czasu.

Kolejna kwestia to problematyczny przewóz ubrań. Jeśli zapakujesz je do kartonu, musisz liczyć się ze żmudnym wypakowywaniem. W wielu przypadkach konieczne będzie także prasowanie. Rozwiązaniem jest przewiezienie ubrań na wieszakach, warto zabezpieczyć je workiem foliowym (np. takim, jak standardowe worki na śmieci) przed zakurzeniem.

Jeśli już wiesz, jak zamierzasz rozlokować swój dobytek w nowym domu, postaraj się oznakować kolorystycznie kartony przeznaczone do konkretnych pomieszczeń. Dzięki temu nie będziesz musiał szukać wyposażenia sypialni, salonu czy kuchni. Od razu po przetransportowaniu rzeczy do nowego mieszkania będzie można zanieść odpowiednio oznaczone kartony do konkretnych pomieszczeń.

Także, jeśli podczas przeprowadzki na jakiś czas chcecie przewieźć swoje rzeczy do magazynów self storage, te sposoby ułatwią Wam gospodarowaniem Waszym dobytkiem. Korzystając z komórki magazynowej, starajcie się tak układać meble, kartony i worki foliowe, aby rzeczy, których będziecie potrzebować najszybciej, były najłatwiej dostępne.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL