Jak oczyścić przestrzeń ze zbędnych rzeczy?

Jak przechowywać odzież zimową po sezonie?
28 lutego 2019
Przeprowadzka bez stresu. Czy to możliwe?
12 marca 2019

Jak oczyścić przestrzeń ze zbędnych rzeczy?

Chyba każdy z nas zna problem zagraconego mieszkania. Nawet osoby, które nie są typowymi zbieraczami, z czasem zauważają, że mają w swoim domu po prostu za mało miejsca. A to bywa już dość dużym problemem. Nie dość, że mieszkanie staje się po prostu zagracone, to jeszcze sporo czasu trzeba spędzić na porządkowaniu i czyszczeniu licznych, niejednokrotnie zbędnych, przedmiotów. Jak oczyścić przestrzeń ze zbędnych rzeczy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w naszym artykule.

Przede wszystkim warto reagować na bieżąco, nie tylko podczas wielkich porządków. Co to oznacza w praktyce? Gdy tylko znajdziesz jakiś zbędny przedmiot w domu, który zabiera jednak cenna przestrzeń, od razu postaraj się go dobrze zagospodarować. Wiele przedmiotów, których Ty już nie potrzebujesz, możesz z powodzeniem oddać, sprzedać albo po prostu wrzucić do kontenera na odzież używaną.

Zwłaszcza, jeśli preferujesz sprzedaż, dobrze byłoby robić to na bieżąco, ponieważ trzeba zrobić zdjęcia, opisać przedmiot, a później wystawić aukcję lub zredagować ogłoszenie. Z pewnością mniej czasu zajmie Ci sprzedaż na bieżąco pojedynczych przedmiotów niż dużej ich liczby przy okazji gruntownych porządków.

Osoby, które chcą skutecznie walczyć z zagraceniem przestrzeni wokół nich, powinny pamiętać o regularnym przeprowadzaniu porządków. Nie lubisz dużych porządków? Szkoda Ci na nie czasu? To nie problem! Podziel dom na strefy (mogą być bardzo małe, np. jedna szuflada, szafka, schowek itd.), a później zajmuj się jedną strefą codziennie. W ten sposób bezboleśnie uporządkujesz dom lub mieszkanie. W przypadku przedmiotów niepotrzebnych decyduj od razu, czy chcesz je zatrzymać czy też wolisz sprzedać lub wyrzucić.

A co jeśli jakiś przedmiot z jednej strony zabiera cenna przestrzeń a z drugiej jeszcze się przyda? Także i w tym przypadku mamy dla Ciebie rozwiązanie – magazyny self storage! Tego typu obiekty zostały stworzone właśnie z myślą o osobach, które chcą „odgracić” mieszkanie i jednocześnie nie są gotowe na pozbywanie się swojego dobytku. Na pewno znajdziecie komórkę self storage o odpowiednich gabarytach.