fbpx

Od czego zacząć odgracanie domu? Jak oczyścić mieszkanie ze zbędnych rzeczy?

Chyba każdy z nas zna problem zagraconego mieszkania. Nawet osoby, które nie są typowymi zbieraczami, z czasem zauważają, że mają w swoim domu po prostu za mało miejsca. A to bywa już dość dużym problemem. Nie dość, że mieszkanie staje się po prostu zagracone, to jeszcze sporo czasu trzeba spędzić na porządkowaniu i czyszczeniu licznych, niejednokrotnie zbędnych, przedmiotów. Jak oczyścić przestrzeń ze zbędnych rzeczy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w naszym artykule.

Przede wszystkim warto reagować na bieżąco, nie tylko podczas wielkich porządków. Co to oznacza w praktyce? Gdy tylko znajdziesz jakiś zbędny przedmiot w domu, który zabiera jednak cenna przestrzeń, od razu postaraj się go dobrze zagospodarować. Wiele przedmiotów, których Ty już nie potrzebujesz, możesz z powodzeniem oddać, sprzedać albo po prostu wrzucić do kontenera na odzież używaną.

Zwłaszcza, jeśli preferujesz sprzedaż, dobrze byłoby robić to na bieżąco, ponieważ trzeba zrobić zdjęcia, opisać przedmiot, a później wystawić aukcję lub zredagować ogłoszenie. Z pewnością mniej czasu zajmie Ci sprzedaż na bieżąco pojedynczych przedmiotów niż dużej ich liczby przy okazji gruntownych porządków.

Osoby, które chcą skutecznie walczyć z zagraceniem przestrzeni wokół nich, powinny pamiętać o regularnym przeprowadzaniu porządków. Nie lubisz dużych porządków? Szkoda Ci na nie czasu? To nie problem! Podziel dom na strefy (mogą być bardzo małe, np. jedna szuflada, szafka, schowek itd.), a później zajmuj się jedną strefą codziennie. W ten sposób bezboleśnie uporządkujesz dom lub mieszkanie. W przypadku przedmiotów niepotrzebnych decyduj od razu, czy chcesz je zatrzymać czy też wolisz sprzedać lub wyrzucić.

A co jeśli jakiś przedmiot z jednej strony zabiera cenna przestrzeń a z drugiej jeszcze się przyda? Także i w tym przypadku mamy dla Ciebie rozwiązanie – magazyny self storage! Tego typu obiekty zostały stworzone właśnie z myślą o osobach, które chcą „odgracić” mieszkanie i jednocześnie nie są gotowe na pozbywanie się swojego dobytku. Na pewno znajdziecie komórkę self storage o odpowiednich gabarytach.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL