Jak zabezpieczyć meble podczas transportu?

Gdy przeniesienie mebli i pudełek skończyło się powodzeniem, nadchodzi czas na zabezpieczenie wszystkich tych rzeczy podczas przewożenia. Być może meble są już odpowiednio obklejone i okryte gąbką – to może jednak nie wystarczyć!

Transport mebli bez zniszczeń

Nawet dobrze opakowanie przedmioty, sprzęty i meble nie są jeszcze odpowiednio zabezpieczone przed przesunięciem i upadkiem. Wstrząsy spowodowane jazdą po nierównej powierzchni mogą poskutkować przykrą konsekwencją, jaką jest zniszczenie delikatnych sprzętów. W dodatku taka sytuacja jest niebezpieczna dla kierowcy. Jak więc zabezpieczyć meble podczas transportu by uniknąć takich zdarzeń?

  1. Mata antypoślizgowa – maty dostępne są w bardzo niskich cenach i bardzo wielu rozmiarach. Dzięki temu, można z łatwością dobrać potrzebną ilość maty. Jak sama nazwa wskazuje, maty antypoślizgowe zabezpieczają sprzęty przed przesuwaniem. Mata nie jest jednak jedynym środkiem zaradczym, ponieważ nie zapobiegnie przemieszczaniu się rzeczy w przypadku wystąpienia naprawdę silnych wstrząsów.
  2. Pasy transportowe – napinacze stosowane są dla zapewnienia stabilności. Ich użycie jest bardzo proste. Wystarczy zamocować pasy do haczyków, by zapewnić dobre zabezpieczenie. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie stosowane jest zwłaszcza przez profesjonalne firmy. Mocowanie pasów jest bowiem zdecydowanie ułatwione, gdy sprzęty przewożone są w odpowiednio dostosowanym samochodzie dostawczym. Jednakże, użycie pasów transportowych w samochodzie osobowym również jest możliwe. W tym celu należy po prostu odrobinę wysilić wyobraźnie i przypiąć pasy do nieużywanych aktualnie siedzeń lub stabilnych mocowań.
  3. Kratownice tekturowe – to rodzaj sortownika, bardzo przydatnego podczas przewożenia przedmiotów o różnych gabarytach. Kratownice nie tylko zabezpieczają transportowane rzeczy, ale dodatkowo ułatwiają ich selekcjonowanie. To bardzo istotne, gdy chodzi o przeprowadzki lub magazynowanie. Jeżeli chcesz, by Twój magazyn do wynajęcia self storage był świetnie uporządkowany – konieczne zastosuj kratownice. Dzięki ich użyciu odnalezienie konkretnego kartonu nie sprawi Ci najmniejszych problemów.
  4. Drążki zaporowe – tego typu zabezpieczenie stosowane jest zwłaszcza przez profesjonalne firmy przewozowe. W samochodzie dostawczym drążki zaporowe stanowią ochronę przed przesuwaniem się przewożonych mebli i kartonów. Drążki najczęściej wyposażone są w specjalną antypoślizgową końcówkę i sprężynę amortyzującą. Gdy przewożone są szczególnie delikatne ładunki, drążki transportowe łączone są z matą antypoślizgową lub pasami.
  5. Odpowiednie opakowanie – już w momencie przygotowania ładunku do przewiezienia, należy zabezpieczyć sprzęty. W tym celu najczęściej używana jest pianka, kulki styropianowe, kontenery styropianowe oraz folia bąbelkowa i folia stretch.

Ostateczny wybór sprzętów zabezpieczających i wypełniaczy powinien być uzależniony od typu przewożonych rzeczy oraz rodzaju środka transportu. Rozwiązania, takie jak drążki zaporowe, sprawdzą się bowiem głównie na płaskich, dużych przestrzeniach. Pozostałe opcje można jednak zastosować także w samochodzie osobowym. Cena tych akcesoriów jest w dodatku niezwykle niska!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL