fbpx

Bezstrestowa przeprowadzka – praktyczny poradnik

Przeprowadzka? Na pewno znów zabraknie kartonów, a liczba rzeczy do przewiezienia zaskoczy domowników. W nowym mieszkaniu zastaniesz pustkę, a znalezienie czajnika i sztućców nastręczy wielu problemów. Czy tak musi być?Warto dobrze zorganizować przeprowadzkę, by uniknąćniepotrzebnego chaosu.

Myśl strategicznie, czyliprzeprowadzka z głową

Przeprowadzki bywajątrudne głównie dlatego, że są po prostu nieodpowiedniozaplanowane. Największym zaskoczeniem okazuje się często liczbanagromadzonych rzeczy i powierzchnia do sprzątnięcia, któraprzecież wydawała się niewielka. Warto więc mieć na uwadze, żepo wyciągnięciu wszelkich przechowanych ubrań, drobiazgów iakcesoriów czas przeznaczony na przeprowadzkę może okazać sięzwyczajnie zbyt krótki. Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę?Cały proces można podzielić na 3 etapy: przygotowania, transport imagazynowanie oraz samo przekwaterowanie. Pierwszy etap przeprowadzkiwarto organizować w następującej kolejności:

  1. Dokonaj selekcji – zapoznaj się z zawartością wszystkich szaf, szuflad i zakamarków. W ten sposób zyskasz pogląd na to, jaka jest faktyczna ilość rzeczy do przewiezienia. Następnie przystąp do szczegółowej selekcji. W nowym miejscu nie przydadzą Ci się w końcu rzeczy, które dotychczas również się nie przydawały. Tego nadmiaru po prostu się pozbądź. Nie musisz oczywiście wyrzucać niepotrzebnego dobytku. Zamiast tego podaruj mu nowe życie, przeznaczając na rzecz fundacji czy innych organizacji pomocowych. Cały ten proces segregacji może zająć sporo czasu, pamiętaj więc, aby rozpocząć dużo wcześniej! Rzeczy przeznaczone do przewiezienia od razu uporządkuj. Dzięki temu pakowanie nie będzie tak problematyczne.
  2. Zacznij kolekcjonować kartony – kartonów nigdy za wiele. Nie musisz ich kupować. Możesz skontaktować się z pracownikami okolicznych sklepów i magazynów. Ponadto jeśli podczas porządkowania znajdziesz kartony koniecznie je zachowaj! Pamiętaj, że karton pozostały po zakupie sprzętu jest najlepszy do jego zabezpieczenia podczas podróży, gdyż wypełnienie i wymiary kartonu są perfekcyjnie dostosowane do danej rzeczy. Poza tym, w ten sposób oszczędzasz i chronisz środowisko! Wykorzystujesz bowiem własną makulaturę.
  3. Zapakuj dobytek – pamiętaj o doborze odpowiednich opakowań i wypełniaczy. Do przenoszenia ciężkich rzeczy nie używaj kartonów bardzo zniszczonych, z cienkiej tektury. Zabezpiecz sprzęty elektryczne i delikatne przedmioty. Zaopatrz się w praktyczne pasy do przenoszenia lub niewielkie wózki, podpórki oraz nakładki ochronne.
  4. Spakuj plecak podręczny – wyobraź sobie, że pierwszy dzień w nowym miejscu jest jak obóz pod gołym niebem. Może jest w tym stwierdzeniu trochę przesady, ale na pewno docenisz ciepłą kawę i posiłek! Zapakuj czajnik elektryczny, ładowarki, telefony, zastawę dla wszystkich domowników oraz zapas jedzenia. Zadbaj także o zestaw do sprzątania, ponieważ przeprowadzka zawsze wiąże się z uprzednim przygotowaniem lokalu, a w dodatku nowe zabrudzenia pojawiają się na bieżąco.

Przeprowadzka? Magazynowanie i transport

Warto ustrzec się przedtransportowaniem nadmiaru pakunków wprost do nowego miejsca.Dlaczego? Urządzanie i porządkowanie nowego mieszkania, domu czybiura może być bardzo problematyczne, gdy przestrzeń jest zajętaprzez kartony, meble i sprzęty. Ponadto powstaje kwestia rzeczytrudnych do sklasyfikowania. Mianowicie, podczas selekcji pozbywamysię tego co niepotrzebne, ale często nie wiemy co zrobić, z tym cowprawdzie jest niepotrzebne lecz ma wartość sentymentalną.Magazyny self storage Stokado to miejsce, w którym możesz umieścićnadmiar pakunków na czas urządzania. To także najlepszy sposób byzabezpieczyć pamiątki rodzinne na czas dłuższy lub krótszy.

Jak ułatwić sobie transport? Przeprowadzka powinna byćbezpieczna dla ludzi i dla sprzętów. Aby uniknąć niepotrzebnychproblemów i niebezpieczeństw, najlepiej jest skorzystać z usługfirmy transportowej. Takie firmy dysponują samochodami dostawczymiwyposażonymi w odpowiednie pasy zabezpieczające, matyantypoślizgowe i inne akcesoria. Ponadto już samo przenoszenieciężkich przedmiotów jest niezwykle trudne pod wieloma względami.Jeśli więc stawiasz na samodzielną przeprowadzkę, konieczniezaopatrz się w środki bezpieczeństwa.

Urządzanie nowego mieszkania, domui biura

Jak urządzić nowemieszkanie, dom czy biuro? Na samym wstępie należy dokonaćdokładnych pomiarów każdego pomieszczenia. Dzięki temu możnakolejno wykonać projekt aranżacji wnętrza – samodzielnie lub zpomocą specjalisty. Gdy wnętrze jest już umeblowane wystarczytylko przetransportować i uporządkować dobytek na miejscu. Nowłaśnie, czy to aby naprawdę „tylko” porządkowanie?Urządzanie nowego miejsca bywa problematyczne. Jeśli jednak częśćrzeczy pozostawisz w pobliskim magazynie self storage, z łatwościąuporządkujesz wnętrza. Dzięki temu, czas „spania na kartonach”nieco się skróci! Rozpocznij od wypakowania rzeczy i akcesoriówkoniecznych dla komfortu domowników. Najczęściej są to ubrania,pościel, środki higieniczne, kosmetyki, naczynia i żywność.Pozostałe drobiazgi i delikatne przedmioty warto rozmieścić nasamym końcu, gdy pozostałe elementy będą już na swoim miejscu.Nie poleca się również przenoszenia sprzętów IT i AGD już nasamym wstępie. Sprzęty elektroniczne nieraz okazują siędelikatniejsze niż porcelana, a szkody są dużo bardziej kosztowne.

Przeprowadzka nie musibyć koszmarem. Kluczem jest czas i organizacja. Zacznijprzygotowywać się do tego dnia z dużym wyprzedzeniem. Im więcejczasu poświęcisz na przemyślenia i planowanie, tym łatwiejprzebiegnie cały proces. Chaotyczna przeprowadzka nigdy nie przynosidobrych skutków, także gdy chodzi o urządzenia nowego miejsca.Dlatego z wyprzedzeniem zadbaj o porządek, bezpieczeństwo podczastransportu, a także o spokój własny i pozostałych domowników!

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on whatsapp
pl_PL