Najlepsze metody na przechowywanie rowerów: Praktyczne porady na cały rok

Wielu właścicieli rowerów zastanawia się, jak przechowywać rowery? O ile w trakcie sezonu warto mieć rower pod ręką, nawet jeśli jego przechowywanie wymaga poświęcenia miejsca w domu, o tyle po sezonie trzeba się dobrze zastanowić nad tym, gdzie trzymać rower? Możliwości jest sporo, wiele zależy od predyspozycji lokalowych, dostępu do przestrzeni magazynowej. Poniżej znajdziecie kilka sugestii.

Gdzie trzymać rower – jakie miejsca na zimę można wybrać?

W okresie zimowym możemy wybrać różne miejsca na przechowywanie roweru, w zależności od własnych potrzeb i możliwości. Na uwadze możemy mieć rozwiązania takie jak:

  • wnętrza domów/mieszkań;
  • garaż;
  • piwnica;
  • balkon;
  • magazyny samoobsługowe.

Jeśli ktoś zastanawia się, jak przechowywać rower zimą powinien, zapoznać się z poniższą charakterystyką. Omówimy te najbardziej popularne miejsca, gdzie można magazynować rowery w okresie zimowym.

Wnętrze mieszkania – jak przechowywać rower w domu?

Wnętrze mieszkania czy domu to doskonałe środowisko dla roweru. W takich warunkach rower będzie bezpieczny. Jest jednak ograniczenie przestrzenne, które może utrudnić takie przechowywanie roweru. Ewentualnym rozwiązaniem może się okazać przechowywanie roweru w pionie. Ostatecznie jednak musimy mieć świadomość, że rower zajmuje przestrzeń w domu, dlatego ich przechowywanie tam nie koniecznie będzie dobrym rozwiązaniem.

Piwnica, garaż czy balkon – problem wilgoci

Kolejne trzy propozycje to piwnice, garaże i balkony. Bardzo chętnie wykorzystywane na zimowanie roweru. Czy jednak słusznie? To kwestia indywidualnej decyzji, przy czym należy pamiętać, że nie są to idealne warunki dla roweru. Jeśli przestrzeń garażu czy piwnicy nie jest ogrzewana, to panujące tam warunki niestety mogą mieć niekorzystny wpływ na rower i jego osprzęt. Ostatecznością zaś powinien być balkon, gdzie w okresie zimowym rower będzie narażony na wiele czynników pogodowych, które mogą doprowadzić do jego zniszczenia.

Optymalne rozwiązanie – przechowywanie roweru w self storage

Optymalnym rozwiązaniem dla przechowywania rowerów będzie wykorzystanie firm oferujących powierzchnie magazynowe do wynajęcia. Usługa określana mianem self storage to szansa na to, by rower znalazł się w warunkach, które będą dla niego odpowiednie. Magazyny samoobsługowe dostępne są w formie zróżnicowanych boksów, gdzie ich użytkownik będzie miał stały dostęp do nich 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Niektóre magazyny są dodatkowo ogrzewane, utrzymywana jest tam stała temperatura, co gwarantuje optymalne warunki dla roweru. Przechowywane przedmioty w przypadku self storage są ubezpieczone, a boksy stale monitorowane. Wydaje się więc, że to rozwiązanie, mimo że wiąże się z dodatkowymi kosztami, będzie warte rozważenia.

Podsumowanie – wybierz właściwe miejsce dla swojego roweru

Wybierając miejsce, w którym rower będzie przechowywany w okresie zimowym, właściciel będzie miał do dyspozycji kilka rozwiązań. Wśród nich wyróżnia się korzystanie z magazynów samoobsługowych, gdzie będzie można właściwie zabezpieczyć swój pojazd. Przechowywanie go w takim miejscu to jednocześnie gwarancja uniknięcia sytuacji, w której rower zostanie uszkodzony przez warunki atmosferyczne, czy też będzie stanowił niepotrzebny element wyposażenia w mieszkaniu.

Sprawdź magazyny samoobsługowe w swoim mieście

pl_PL